13.01
2017

Афери «під шумок»

Рубрика: Новости. Автор: Lena

    Націоналізація «ПриватБанку», яка відбулася нещодавно, пройшла не так уже й безболісно, як повідомлялося в офіційних віт-чизняних ЗМІ. Одним із таких латентних наслідків став, наприклад, новий привід для шахрайських дій стосовно клієнтів даної фінансової установи і не лише її. Ну а шахраям, як відомо, фантазії ніколи не бракувало…

   Зокрема, інформацію про нібито «крадіжку» баз даних банку поширюють злочинці, видаючи себе за співробітників, щоб змусити клієнтів «захиститися» шляхом передачі їм номерів карт й іншої особистої інформації для начебто «подальшого відновлення втраченої бази даних». Про це повідомила служба безпеки «ПриватБанку» з посиланням на дані кіберполіції України:

   «Уся інформація в базі даних банку надійно захищена, і система захисту інформації виключає можливість її несанкціонованого копіювання або стороннього доступу, в тому числі співробітниками банку. Тому ми звертаємо увагу наших клієнтів на зафіксовані випадки спроб шахрайського отримання особистих даних і просимо бути уважними при отриманні подіб-них дзвінків від невстановлених осіб», – йдеться в повідомленні «ПриватБанку».

  Або ось така злочинна схема: шахраї телефонують потенційній жертві, навіть не обов’язково клієнту «ПриватБанку», представляються працівниками служби безпеки «Ощадбанку» і з’ясовують, чи є у людини картковий рахунок «ПриватБанку». Якщо співрозмовник відповідає позитивно, то злочинці повідомляють, що «ПриватБанк» буде приєднано до «Ощадбанку», тому клієнту терміново необхідно здійснити переказ грошових коштів з картки «Привату» на нову, оформлену в «Ощаді». Для цього у жертви просять номер банківської карти, CVV-код, пароль до інтернет-банкінгу та інші дані. Далі все просто: після цього відбувається перерахування коштів на рахунки, підконтрольні шахраям.

    «Слід мати на увазі, що шахраї, використовуючи методи соціальної інженерії, здійснюють злочинні дії не тільки щодо клієнтів «ПриватБанку»: дізнавшись, що довірливий громадянин є клієнтом будь-якого іншого банку, створюють аналогічну зазначеній вище ситуацію заволодіння коштами громадян», – попереджає служба безпеки установи.

О.Осауленко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень