27.06
2024

Як відомо, нещодавно в місті Берліні (Німеччина) проходила Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference, скорочено – URC2024), на яку були запрошені лідери урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства. Ключовими учасниками конференції стали Німеччина та Україна, які спільно провели конференцію під девізом «Об’єднані у захисті. Об’єднані у відновленні. Сильніші разом».
Як стало зрозуміло з повідомлень про результати конференції, у ній взяли участь не лише представники найвищих урядових кіл держав Європейського Союзу, а й керівники та делегати територіальних громад України. Відвідав URC2024 і голова Приютівської територіальної громади Андрій Коломійцев. З ним ми поспілкувалися після завершення роботи конференції.

– URC2024 продовжила втілення принципів, визначених на першій Конференції в Лугано, та об’єднала зацікавлені сторони. Дотримуючись принципів конференцій з питань реформ, що проводилися до 2022 року, URC2024 також продемонструвала прогрес України у здійсненні внутрішніх трансформацій, зокрема у контексті економічної стійкості та майбутнього вступу України в ЄС. А якщо подивитися не так глобально, а «сфокусуватися» ближче: чим стала корисною, чи може стати такою конференція у плані розвитку окремо взятої Приютівської громади? Адже, напевне, не випадково на неї були запрошені представники місцевого самоврядування?
– Зрозуміло, що коло питань, які розглядалися на конференції, було значно ширшим, ніж ті, які могли б стосуватися лише Приютівської чи якоїсь іншої територіальної громади. Ці питання полягали передусім у підтримці України сьогодні та її повоєнному відновленні в масштабах всієї країни після нашої перемоги. Зустріч дала можливість заручитися підтримкою Німеччини, керівництва Європейського Союзу та багатьох інших країн цивілізованого світу. Обговорювалися питання як військової допомоги Україні зброєю, так й іншими засобами, про що було зроблено багато заяв (у тому числі й керівництвом нашої країни), і це перше, що обговорювалося на найвищому рівні. А взагалі вся цінність конференції полягала в тому, щоб ділитися досвідом та запозичити його у європейських країн, які пройшли свій шлях становлення як високорозвинутих і цивілізованих. Мета – вивчити цей досвід, яким чином та протягом якого часу Україна може пройти такий же шлях після того, як ми здобудемо перемогу та станемо кращою державою, ніж ми були до війни.
Роль місцевого самоврядування у процесах розвитку дуже актуальна сьогодні в усьому світі. Тому на цю конференцію і було запрошено велику кількість представників органів місцевих рад – від маленьких громад до великих міст, щоб очильники територіальних громад могли поділитися своїм баченням подій, які сьогодні відбуваються на території України, а також баченням майбутнього громад. Обговорювалися багато різних цікавих проєктів. Ділилися думками, слухали про діяльність місцевого самоврядування в сучасній Євроспільноті. Враховуючи, що Україна взяла курс на членство в Євросоюзі, відповідно ми маємо вже сьогодні вивчати, яка саме роль самоврядуванню відводиться у цьому контексті. Це що стосується конференції загалом.
Звичайно, користуючись нагодою бути на ній присутнім, я мав перед собою ще два завдання: перше – це пошук міжнародних партнерів, у зв’язку з чим було проведено цілий ряд перемовин з представниками іноземних громад. А друге – презентувати проєкти, які на сьогодні вже є в нашій громаді: інфраструктурний – будівництво пішохідного мосту; проєкт, пов’язаний з енергозбереженням – будівництво комунальної сонячної електростанції; проєкт, що стосуюється розміщення внутрішньопереміщених осіб у нашій громаді – реконструкція приміщення під гуртожиток для ВПО. Я презентував їх перед різними фінансовими установами, фондами та іншими представниками запрошених на конференцію країн. Тепер сподіваємося на позитивний результат. Але слід мати на увазі, що це дуже непростий процес.
– Це сподівання на міжнародні інвестиції чи якесь інше економічне партнерство?
– Сьогодні багато країн надають допомогу Україні за різними напрямками. Хтось працює з особами, що були вимушені покинути своє житло, хтось сприяє забезпеченню електро-енергією України, допомагаючи локалізувати чи диверсифікувати її виробництво в нашій країні – це те, що зараз нам потрібно найбільше. Звичайно, я презентував і наш власний інфраструктурний проєкт будівництва пішохідного мосту в Приютівській громаді. Ми користуємося сьогодні послугами банківського кредитування і розраховуємо, що нам вдасться знайти підтримку у вигляді фінансування Європейським Союзом України на погашення кредиторської заборгованості територіальної громади.
– Тобто це означає, що крім уже згаданого будівництва пішохідного мосту у вас ще є інші великі інфраструктурні проєкти?
– Взагалі ідей та потреб у нас багато, але готовий проєкт, по якому є готова проєктно-кошторисна документація, який зараз реалізується і буде завершений протягом поточного року, у нас один. Треба розуміти, що отримання кредиту – це певне навантаження на місцевий бюджет, і ми поки що не можемо собі дозволити інші масштабні інфраструктурні проєкти. Також я згадував за наявний проєкт з будівництва сонячної електростанції, що дозволить забезпечити безперебійну роботу системи водозабезпечення частини селища Приютівки, центру надання адміністративних послуг та початкової школи Користівського ліцею. Але разом з тим на території громади сьогодні реалізуються багато неінфраструктурних проєктів по різних закладах освіти. Наприклад: реконструкція приміщення, яке може використовуватися як найпростіше укриття для школярів; також сподіваємося, буде проведена реконструкція шкільного харчоблоку згідно із сучасними вимогами за державною програмою; плануємо завершити реконструкцію системи опалення, яка була розпочата ще минулого року. Та багато менших проєктів, котрі сьогодні є в реалізації, але які не відносяться до інфраструктурних.
(Від редакції: як зазначалося в Берліні, Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference) – 2024 є продовженням циклу щорічних заходів високого рівня, присвячених швидкому відновленню та довгостроковій відбудові України, які проводяться від початку повномасштабної агресії Росії проти України. Цьогорічну Конференцію з відновлення вперше приймала держава-член ЄС. І як наголошувалося на ній, такі заходи продовжуватимуться й надалі).


Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень