30.06
2020

 Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 1-14 червня 2020 року серед мешканців Олександрії.

Опитування продемонстрували, що жителі міста значно краще оцінюють місцевий стан справ, аніж загальну ситуацію в області, чи країні. Так, лише 13% вважають, що країна рухається у правильному напрямку, 65% – протилежної думки. 17% оцінюють стан справ у місті як правильний, 46% – як неправильний. Натомість 41% мешканців міста вважають, що справи у ньому йдуть правильно, 43% – протилежної думки.

•    Серед місцевих політиків найкраще містяни ставляться до С.Кузьменка: 60% – позитивно, лише 5% негативно, 20% – нейтрально. До С.Ларіна позитивно ставляться 18%, негативно – 13%, нейтрально – 22%, не знають його – 48%. Інших політиків не знають більше 80% опитаних.

•    38% позитивно оцінюють діяльність Президента Зеленського,  47% – негативно. Роботою Прем’єр-міністра Д.Шмигаля задоволені – лише 8%, не задоволені – 52%, не змогли оцінити – 40%. Верховною радою задоволені лише 8%, не задоволені – 74%. Роботу Кіровоградської облдержадміністрації та обласної  ради не змогли оцінити більше половини опитаних. Задоволені діяльністю цих інституцій по 17%, не задоволені – близько третини.

•    Відсутність роботи, безробіття (61%) та військовий конфлікт на сході країни (47%) очолюють рейтинг проблем загальнодержавного значення серед жителів міста. Неможливість отримати якісне медичне обслуговування та низький рівень зарплат та пенсій турбують чверть містян. Хабарництво і корупція у владі, зростання злочинності вважає загальнонаціональними проблемами кожен п’ятий.

•    Рейтинг особистих проблем очолює безробіття (43%). Військовий конфлікт на сході, низький рівень зарплат та пенсій вважають проблемами особистого значення близько третини респондентів. Неможливість отримати якісне медичне обслуговування турбує особисто кожного четвертого, підвищення тарифів на комунальні послуги – кожного п’ятого.

•    Роботою міського голови задоволені 60% опитаних, не задоволені – 29%. Міською радою задоволені – 39%, не задоволені – 33%. Громадським транспортом міста задоволені 45% респондентів, не задоволені – 32%, роботою освітніх закладів – 35% та 37% відповідно (не змогли оцінити цю сферу 29%). Роботою комунальних підприємств (ЖЕКи, благоустрій міста, освітлення, і т.п.) задоволені – 31%, не задоволені – 55%, поліцією задоволені – 24%, не задоволені – 49%, медичними закладами – 19% та 68% відповідно.

•    Вартість комунальних послуг (46%) та наркоманія і алкоголізм (38%) очолюють рейтинг проблем, які найбільше турбують містян. Чверть опитаних стурбовані наявністю безпритульних тварин на вулицях, кожен п’ятий – корупцією у міській владі та низьким фаховим рівнем медиків, 18% – утилізацією та збіром сміття.

•    Якість доріг (44%) та вуличне освітлення (38%) – сфери, з якими, на думку опитаних, пов’язані найбільші успіхи діючого мера. 27% вважають успіхом оновлення парків та скверів, 23% – вирішення проблеми утилізації та збору сміття.

•    Створення робочих місць (43%) та покращення роботи медичних закладів (33%), на думку опитаних, мають стати пріоритетними завдання міської влади. Кожен п’ятий респондент очікує від муніципалітету боротьби з наркоманією та алкоголізмом, покращення якості житлово-комунальних послуг та боротьби з корупцією, 18%  – кращого соціального захисту малозабезпечених. По 15%-16% – кращої роботи освітніх закладів, залучення інвестицій у місто та покращення якості доріг.

•    Серед кандидатів на міського голову лідерами у рейтингу є Сергій Кузьменко, якого готові підтримати 35,1% тих, хто визначився і має намір взяти участь у виборах, та Степан Цапюк, за якого могли б проголосувати 32,9% таких опитаних. 6,4% могли б підтримати В.Дожджаніка, 6,2% – С.Коваленка, 4,1% – Ю.Шклярука. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Тих, хто не визначився, – близько 13%.

•    Моделювання другого туру мерських виборів показало, що за умови виходу до нього двох лідерів рейтингу С.Цапюка та С.Кузьменка, перемогу отримав би останній з результатом 48% проти 33%.

Аудиторія: мешканці м.Олександрія від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 592 респонденти. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 4,0%.  Терміни проведення дослідження: 1-14 червня 2020 р.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень