5.12
2019

Монетизація у дії

Рубрика: Новости. Автор: Lena

Уже кілька місяців в Україні працює схема монетизації субсидій. А нещодавно ця норма поширилася і на тих, хто має пільги з оплати житлово-комунального господарства. Що ще змінилося в умовах нарахування державної допомоги, розповіла начальник управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради Олена Назаренко.

– З першого жовтня цьго року всі пільги монетизовані і теперь автоматично нараховуються в управліннях соціального захисту населення.

Монетизація відбувається двома способами. Той, хто звернувся із заявами до 15 жовтня, отримує гроші готівкою на картки, реквізити яких вони надали, а пенсіонери – за місцем отримання субсидій. Тим, хто з якоїсь причини не прийшов до нас в управління, ці гроші перераховуються через «Ощадбанк».

Але туди йти не треба! «Ощадбанк» сам зробить списання цих коштів на рахунки комунальних підприємств, що надають вам послуги. В «Ощадбанку» створено обліковий запис, де вказана загальна сума на кожного пільговика, і щомісяця після 20 числа буде проходити перерахування цих коштів.

У зв’язку з прийняттям постанови про монетизацію пільг, ми просили людей підійти до нашого управління і уточнити, чи всі дані у нас є, чи всі пільги враховані, чи всі підтверджуючі документи є, оскільки ми повинні перевірити ще раз наші бази. Тому ми просимо наших пільговиків спокійно, без поспіху й ажіотажу, прийти до нас в управління з книжками і платіжками, якщо пільга поширюється ще на когось із членів сім’ї, взяти з собою їхні паспорти та ідентифікаційні коди, щоб ми все перевірили ще раз і внесли в базу відсутні відомості.

Якщо з якоїсь причини банк не зробить списання цих коштів у даному місяці, не треба нервувати. Все перерахують неодмінно, не в цьому місяці – значить, у наступному. Ніяких штрафних санкцій і пені не буде.

Тож не треба створювати ажіотаж і бігти в управління. А уточнити свої дані можна у телефонному режимі До речі, пільговики, які залишилися на безготівковій формі монетизації, повинні повідомити нам свій номер мобільного телефону.

Якщо людина замість пільги перейшла на субсидію, їй теж не потрібно переживати і кудись бігти. Пільга у неї закриється автоматично, і вона буде отримувати свої субсидії.

Як показала практика, готівкова форма набагато зручніша, ніж безготівкова. Можна самому все порахувати і впевнитися, що у вас все правильно і вчасно.

На сьогоднішній день безготівкова форма монетизації залишилася лише у тих, хто ще не прийшов в управління соцзахисту до 15 жовтня.

Перейти на готівкову можна буде вже після закінчення опалювального сезону. До середини травня потрібно прийти і принести реквізити картки для соціальних виплат (для непенсіонерів). Картка повинна бути обов’язково для соціальних виплат. Усі подробиці можна уточнити в банку. Пенсіонерам потрібно подати заяву про виплату коштів готівкою.

Хочу наголосити, що до управління соцзахисту звертатися треба у випадку виникнення питань, що стосуються нарахування пільг. Якщо у вас проблеми, що стосуються руху коштів, то звертатися треба до банківських установ, а з питань заборгованості за житлово-комунальні послуги – до підприємств -надавачів цих послуг, – роз’яснила О. Назаренко.

С. Іванов

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень