27.06
2019

Переваги Полiтеху

Рубрика: Новости. Автор: Lena

Відійшли в минуле хвилювання, пов’язані зі здачею ЗНО, відлунали останні дзвоники, щемний слід у душах колишніх школярів назавжди залишили випускні вечори. І ось перед абітурієнтами впритул постало одне з головних у житті питань: ким бути і куди вступати на навчання. Відразу до університету, де кількість бюджетних місць щороку стрімко скорочується? Чи все ж таки спочатку до технікуму, коледжу або професійного училища, щоб визначитися із подальшим шляхом, пізнати себе і, зрештою, отримати спеціальність, з якою, що б не трапилося у житті, ніколи не залишишся без шматка хліба?

Про це ми говоримо з директором Олександрійського політехнічного коледжу Ларисою Миколаївною Савченко.

– Коледж готує фахівців на базі 9,10,11 класів та ПТУ (денна та заочна форма навчання) за спеціальностями: «інженер програмного забезпечення» (кваліфікація технік-програміст), «комп’ютерна інженерія» (кваліфікація технік із системного адміністрування), «електроніка» (кваліфікація технік-конструктор), «автомобільний транспорт» (кваліфікація механік), «транспортні технології на автомобільному транспорті» (кваліфікація технік-технолог) і «право» (кваліфікація молодший спеціаліст із права), – розповіла директор. – Радує, що останніми роками більшим попитом почали користуватися спеціальності технічного напрямку – технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях, ремонт автомобілів та двигунів. А от спеціальність «правознавство» вже не така популярна, як колись.

– Мабуть, така тенденція зумовлена нестачею технічних кадрів на підприємствах, тому на них є замовлення, і роботодавці готові гідно оплачувати працю фахівцям?

– Так. Директори промислових підприємств міста – «Укрнасоссервісу», «Віра-Сервіс Інтермаш», рудоремонтного заводу, який зараз розвиває виробництво, та інших постійно потребують спеціалістів, готові працевлаштувати наших випускників, платити досить непогану зарплату. Тому багато студентів коледжу вже на четвертому курсі працює за фахом, закінчуючи навчання на вільному відвідуванні.

– Проте більшість, мабуть, мріє продовжити навчання у виші.

– І у них є така можливість. Ми співпрацюємо з багатьма вищими навчальними закладами Харкова, Києва, Дніпропетровська, Кременчука, Одеси, Кропивницького. Їхні представники проводять фахові вступні іспити для наших студентів, і на момент закінчення політехнічного коледжу випускники вже можуть визначитися, в якому виші вони продовжуватимуть навчання. Більшість із цих навчальних закладів пропонують нашим випускникам державну форму навчання.

– Часто старшокласники та їхні батьки вагаються, як краще вчинити: закінчити 11 класів і вступити до вишу чи обрати технікум або коледж після 9-го класу. У США та Європі саме коледжі найбільш популярні у випускників шкіл. Які переваги такого шляху здобуття освіти?

– Мій син, приміром, спочатку закінчив політехнічний коледж, а потім продовжив навчання у виші, і я жодного разу не пошкодувала. Незалежно від рівня успішності в школі, вважаю, що краще йти до нас. Наші студенти отримують свідоцтво про повну середню освіту, як і випускники шкіл, а по закінченні коледжу у них є і спеціальність, і свідоцтво про повну вищу освіту. Підготовка у нас хороша – про це свідчить рейтинг навчального закладу за результатами ЗНО, а він вищий, ніж у деяких шкіл. Починаючи з другого курсу, наші студенти можуть здавати ЗНО. Впродовж трьох років вони мають право боротися за сертифікат (тобто, здавати ЗНО), а потім вибрати кращий результат для вступу до вишу. Причому не обов’язково вступати до профільного вишу і продовжувати навчання за тією ж спеціальністю, що і в коледжі. Ні. Приміром, якщо наш випускник-програміст вирішить бути психологом – будь ласка, у нього є всі шанси вступити до вишу за результатами ЗНО. Можна продовжити навчання за скороченою формою, як це передбачено законом, і вступити відразу на третій курс вишу – на бюджетну форму навчання, якщо профіль фаховий, і за контрактом на інший профіль. І це також перевага – батьки два роки економитимуть кошти на навчання. Людям, які отримують трохи більше мінімалки, доводиться оплачувати навчання за контрактом, а ще ж треба винаймати житло, одягати і годувати студента, платити за проїзд…

І ще один аспект – батькам важко відправити своїх 17-річних дітей на навчання до іншого міста, де багато спокус і небезпеки, та ще й немає конт- ролю. На жаль, навчальні заклади ІІІ-IV рівня акредитації не забезпечують такого контролю за дітьми, який є у нас. І часто батьки дізнаються про те, що їхню дитину відраховано з вишу, через рік… Немає зв’язку батьків із навчальним закладом, як у нас. Наші студенти вміють навчатися, вони мотивовані до навчання і з ними набагато простіше працювати – про це нам говорять представники вишів. А випускники – найкраща реклама навчального закладу.

– Часто, закінчивши виш, молоді спеціалісти стикаються з проблемою безробіття. Чи є можливість працевлаштуватися у випускників політехнічного коледжу?

– Пропозицій щодо працевлаштування дуже багато і в Олександрії. Але більшість шукають більш високих зарплат на підприємствах Кременчука, Дніпра, Києва.

Цього року у нас 172 випускники. Закінчивши коледж, молода людина має професію, за якою вона завжди знайде роботу, навіть якщо пізніше здобуде вищу освіту за іншою спеціальністю.

– Навчання у коледжі безкоштовне?

– Регіональне замовлення у нас дуже велике: 50 місць на спеціальність «інженер програмного забезпечення», «комп’ютерна інженерія» – 25, «автомобільний транспорт» – 27, «обробка матеріалів» – 25, «електроніка» – 25, на нову спеціальність «організація процесу перевезень» (транспортні технології) – 25 місць. Усіх бажаючих ми заберемо на навчання. Є ідеї щодо відкриття нових спеціальностей. Якщо навчання на державній формі гарантовано для здобуття рівнів молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів, гріх не скористатися такою можливістю. Студенти з інших міст забезпечуються гуртожитком.

Приходьте, ми на вас чекаємо!

Прийом документів до Олександрійського політехнічного коледжу розпочинається з першого липня для осіб, які складають вступні випробування (на базі 9 класів), і з десятого липня для тих, хто вступає за результатами ЗНО (на базі 11 класів). Адреса Політехнічного коледжу: м. Олександрія, пр.. Соборний, 62, тел. (05235) 7-08-73, e-mail: oit2008@ukr.net, адреса web-сторінки: www.odpk.org.ua.

Ярослава Волошко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень