Відеокамери на вулицях міста
В Олександрії у рамках програми «Безпечне місто» розпочалося встановлення на вулицях камер відеоспостереження. 4 камери у місцях масового перебування людей і жвавого руху транспорту вже встановили. Наразі їх підключено до загальної системи відеоспостереження. Відомо, що перші камери встановили на приміщенні міської ради задля спостереження за площею Героїв Чорнобиля, на площі Соборній – на приміщенні колишньої аптеки №10, на вулиці Діброви, а також на стіні Палацу урочистих подій – камера направлена на аварійне перехрестя. «Вони роботизовані, що дозволяє налаштувати автоматичний режим патрулювання і здійснювати огляд території у радіусі 360 градусів. Проте, це лише перший етап, на черзі – встановлення наступної партії камер відеоспостереження», – повідомив на зустрічі з представниками ЗМІ Володимир Чеботарьов, керуючий справами міської ради.
Працівники Муніципальної поліції у спеціальній операторській кімнаті відслідковуватимуть ситуацію на вулицях міста в режимі онлайн. У разі аварій, скоєння правопорушень, в тому числі незаконного паркування, виникнення надзвичайних ситуацій, інформація оперативно передаватиметься до спеціалізованих служб для реагування або Муніципальна поліція самостійно реагуватиме на правопорушення у межах своїх повноважень.
Загалом у рамках програми «Безпечне місто» до 2020 року планується встановити 50 відеокамер на вулицях Олександрії. Проте не всі вони будуть роботизовані, частина камер – більш простого зразка. Інформація з них зберігатиметься на спеціальному сервері. Крім того, у подальшому планується підключення аналітики для розпізнавання номерів автомобілів, облич людей, що дозволить збільшити показники розкриття злочинів.
На зустрічі зі ЗМІ міста керуючий справами міськради відзначив і роботу адміністративної комісії, яка в тому числі розглядає протоколи, складені Муніципальною поліцією: «З початку року відбулося сім засідань адміністативної комісії, на яких було розглянуто 89 справ про адміністативні правопорушення. В основному це порушення правил благоустрою та санітарного утримання території міста. Наприклад, спалювання сміття, незаконне паркування автомобілів (у тому числі – на тротуарах та зеленій зоні), стихійні звалища, утримання тварин без належного нагляду та ін. Слід наголосити, що порушення правил благоустрою караються штрафами від 340 до 1700 гривень без попередження».
Окремо В.Чеботарьов відмітив хорошу роботу Муніципальної поліції, яка цього року здійснила понад 800 попереджень щодо порушень правил благоустрою міста, за фактом здійснених порушень складено 165 протоколів, попередила 6 актів вандалізму на кладовищах. Якщо ж Муніципальна поліція виявляє правопорушення, яке регламентує Кримінальний кодекс України, то в обов`язковому порядку повідомляє про це до міськвідділу Національної поліції.
Слід зазначити, що з 1 вересня представники Муніципальної поліції працюватимуть і в найбільших школах міста, де також будуть встановлені камери відеоспостереження.
Ірина Кошкіна
Залишити відповідь