«З громадян три шкури – ДТЕК мільярди»
Приблизно так експерти підрахували вигоду компанії Ахметова від формули “Роттердам+”.
Компанія «ДТЕК Енерго», яка відповідає за видобуток вугілля, роботу ТЕС і дистрибуцію електроенергії найбільшого приватного енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, змогла збільшити у першому півріччі 2017 року операційний прибуток до амортизаційних відрахувань (EBITDA) в 3,1 раза до 9,7 млрд грн через введення формули ціноутворення на вугілля «Роттердам+», яка майже в 2 рази збільшила вартість виробленої компанією електроенергії.
Про це повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook експерт в енергетичній сфері Андрій Герус, розрахувавши значення EBITDA, виходячи з даних офіційного звіту компанії за перші 6 місяців цього року. «ДТЕК опублікував фінансові результати за 6 місяців. Операційний прибуток до амортизаційних відрахувань (EBITDA) за рік зріс у 3,1 раза і становив 9,7 млрд грн. Зростання значення EBITDA є наслідком введення формули «Роттерам+», за якою тариф на електроенергію від теплової генерації зріс майже в два рази», – зазначив експерт. За словами Геруса, в кінцевому підсумку таке зростання фінансового показника «ДТЕК Енерго» було забезпечене за рахунок українських споживачів. «Компанія ДТЕК не може більше нікуди продати своє вугілля за ціною «Роттердам +». Тому з такою ціною його оплачуємо ми. Давайте сприймати «Роттердам +» як нашу маленьку національну філантропічну ініціативу… Ідея проста: з нас гроші – ДТЕК прибутки», – додав Герус. Як повідомляв УНІАН, відповідно до фінансової звітності «ДТЕК Енерго», компанія в першому півріччі 2017 року скоротила чистий збиток у 8,1 раза – до 1,003 млрд грн. При цьому, її виручка за звітний період зросла на 19% – до 67,684 млрд грн, а валовий прибуток збільшився в 3,2 раза – до 9,364 млрд грн. Як відомо, формула «Роттердам+» була затверджена у квітні 2016 року. Згідно з формулою, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, які виробляють ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). Раніше в НКРЕКП заявляли, що така методика розрахунку повинна була усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони АТО і позбавити Україну проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону. Ця формула була розкритикована експертами, а також урядом. Зокрема, міністр енергетики Ігор Насалик сказав, що нове ціноутворення не вирішило проблеми диверсифікації поставок вугілля, а Герус заявляв, що завдяки новій формулі теплова генерація, велика частина якої знаходиться в руках Ахметова, додатково заробила понад 10 млрд грн.
Наш кор.
“Пилите Шура” – они реально золотые.
Это об энергетике.
Все пилят, кто на гос. уровне, как Ринат и ПАПа, а кто и на местечковом, как Степан в бюджетной коммунальной энергетике.
Мне нравится! 0