Заборони проти металокрадіжок
Пунктам збору металобрухту заборонено приймати від населення промислові металеві вироби (каналізаційні люки, кабельну продукцію, електродвигуни тощо). Під час прийому металобрухту в таких пунктах повинні оформлятися відповідні записи у журналі, а особа, яка здає брухт, зобов’язана надати документи про його походження. Про це йшлося 14 липня на спільній нараді за участю представників управління економіки, представників Національної поліції, КП «Муніципальна поліція», КП «Ритуал» та власників пунктів прийому металобрухту. Проведення зустрічі пов’язане з тим, що останнім часом у місті значно почастішали випадки викрадення металевих кришок каналізаційних люків, а на кладовищах – металевих огорож, столів, лавок, швелерів з-під пам’ятників. Крім того, відкриті люки загрожують безпеці людей. Недобропорядні жителі, які здійснили крадіжки, потім здають ці вироби до пунктів прийому металобрухту заради власної наживи.
Власників пунктів зобов`язали встановити графіки роботи у денний час, а також надати гарантійні листи, що вони не прийматимуть кришок люків, металевих виробів із кладовищ.
Якщо людина хоче здати стару огорожу з місця поховання, то має спочатку звернутися до КП «Ритуал», отримати письмовий дозвіл і потім надати його у пункт прийому металобрухту.
Також на нараді підприємцям було рекомендовано встановити камери відеоспостереження у своїх пунктах та запропоновано співпрацювати з міською владою і правоохоронцями у затриманні осіб, які незаконно здають заборонені металовироби. Управління економіки щомісяця здійснює відповідні рейди. Лише під час останніх двох перевірок 8 пунктів прийому металобрухту у них було виявлено ознаки промислового брухту, кришки каналізаційних люків. Крім того, на всіх цих пунктах відсутні журнали обліку приймання, трудові договори та спеціальне обладнання для контролю безпеки. Матеріали за даними фактами направляються до відділення Нацполіції для реагування, йшлося на нараді.
Рахунки боржників арештовуватимуть автоматично?
Нещодавно Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про судову реформу, який, зокрема, дозволить автоматичний арешт коштів на банківських рахунках боржників.
Внесений президентом проект закону №6232, який налічує майже 800 сторінок і вносить зміни до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів, підтримали 253 депутати.
Законопроект, зокрема, пропонує встановити, що в судах функціонуватиме система автоматизованого арешту коштів, і рішення суду про арешт грошей буде виконуватися негайно. Сам боржник про даний процес може навіть не знати.
Досі існує положення, згідно з яким банківські рахунки може арештовувати виконавча служба за рішенням суду.
Скривдив тваринку – на 8 років за грати!
Кілька днів тому Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №5119-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впровадження гуманного ставлення до тварин)”. За документ проголосували 257 парламентарів.
Передбачається, що знущання над тваринами, вчинені із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 3 років. Ті ж дії, вчинені у присутності малолітнього, караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк. Ці ж дії, вчинені з особливою жорстокістю або, якщо вони призвели до каліцтва чи загибелі тварини, вчинені групою осіб, караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років. У Кодексі про адміністративні правопорушення також посилюється відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Так, передбачається штраф у розмірі 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум – 17 гривень). Крім того, насильницькі дії по відношенню до тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя чи здоров’я.
Загального декларування не буде?
Нещодавно Кабінет Міністрів неабияк насторожив українців, пообіцявши ввести у проекті бюджетної резолюції загальне декларування доходів і витрат усіх без винятку фізичних осіб та податкового контролю з використанням непрямих методів щодо відповідності цих доходів витратам. А ось Прем’єр-міністр Володимир Гройсман уже заспокоїв громадян України, пояснивши, що подібні пропозиції про декларування і раніше містилися буквально в кожному проекті попередніх бюджетних резолюцій, але рішеннями так і не ставали. Отож, мовляв, хвилюватися не треба, бо ця система поки що запроваджуватися не буде.
Закон про мовні квоти набуде чинності 13 жовтня
В офіційному виданні Верховної Ради “Голос України” опублікований закон, що зобов’язує загальнонаціональні телевізійні й радіоканали не менше 75% мовлення вести українською мовою. Закон вступає в силу з 13 жовтня цього року. У прикінцевих та перехідних положеннях закону зазначається, що протягом першого року з дня набрання чинності законом програми і передачі, їх частини, повністю або частково створені та/або профінансовані телерадіоорганізацією, а також національний аудіовізуальний продукт зараховуються в частку виконаних державною мовою.
Нагадаємо, Верховна Рада 23 травня ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електрон-них) засобів масової інформації», встановивши квоту для передачі/
На Олександрійщині пройдуть навчання з цивільного захисту
З 24 по 28 липня на території Олександрії та Олександрійського району пройде командно-штабне навчання з цивільного захисту. Захід буде проведений згідно із запланованим на цей період обласним навчанням. Про це йшлося на засіданні з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Кіровоградської облдержадміністрації.
Під час навчання буде відпрацьовано координацію дій усіх структур при виникненні стихійних лих, витоків і вибухів газу, терористичних актів, спалахів захворювання на африканську чуму свиней тощо, повідомляє прес-служба КОДА.
На засіданні комісії також розглянули питання стану утримання в області джерел протипожежного водопостачання, питання обладнання об’єктів підвищеної небезпеки автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення, а також питання навчання непрацюючого населення області діям у надзвичайних ситуаціях.
Податківці перевіряють податківців
Як повідомляє Головне управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, профілактичні заходи щодо недопущення корупційних дій в органах ДФС тривають. З початку року проведено 31 перевірку відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області, за наслідками яких внесено 8 подань про притягнення винних осіб до відповідальності, усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень. До правоохоронних органів направлено 4 матеріали перевірок та зареєстровано 5 кримінальних проваджень у сфері службової діяльності. Відділом внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області за січень – травень ц.р. отримано 20 відомостей про порушення митного законодавства, розпочаті кримінальні провадження. Викрито факти порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання, внаслідок чого до Державного бюджету донараховано 259 тис. грн у податковій сфері та митній сфері у розмірі 1327,4 тис. гривень. фільмів українською мовою для загальнонаціональних каналів у 75% і 60% – для місцевих.
О.Іванченко
“Заборони проти металокрадіжок”…
Рівнозначно – ” Смерть ворогам світового імперіалізму”…
Мне нравится! 0