6.02
2017

    Двадцять восьмого січня відбулася звітно-виборна конференція Олександрійської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок. Засідання делегатів від первинних організацій проходило в актововій залі олександрійської організації УТОС.

    Як доповів присутнім голова президії районної організації УТМР Володимир Гордовий, сьогодні це об’єднання чисельно зросло порівняно з минулим роком – з 628-ти осіб до 710-ти (709 мисливців і 1 рибалка). У розпорядженні нашого любительського мисливства – 150 397 гектарів угідь, які поділяються за категоріями: лісові – 3534 га, польові – 125781 га, водно-болотні – 21028 га. У мисливських угіддях Олександрійщини визначені такі природні перлини, як «Кам’яна стіна» площею 18 га у с. Андріївці, «Велика та мала скелі» (15 га) у Протопопівці тощо. Кількість первинних мисливських організацій у районі на даний час становить 34 осередки.

    І ще трохи статистичних відомостей стосовно нашого тваринного світу від чинного голови, які, можливо, будуть цікавими для жителів Олександрійщини. Станом на початок року популяція диких кабанів у районі налічує 31 особину, косуль – 412, зайців – 7792, фазанів – 1870, куріпок – 4020 особин. Порівнявши з минулими роками, доповідач відзначив деяке зменшення поголів’я кабанів, зате помітне збільшення куріпок і фазанів (останніх більш ніж утричі). Також трохи збільшилася кількість косуль і зайців.

   Разом з тим Володимир Гордовий вважає, що на збільшення чисельності деяких видів тварин негативно впливає ряд чинників. Наприклад, це обробка полів фермерських господарств отрутохімікатами, а також широкозахватною сільськогосподарською технікою, від чого дуже страждають гніздів’я птахів та молодняк і дорослі особини диких тварин.

   «Дичина також потерпає через різкі перепади рівня води в Інгульці – це призводить до затоплення гнізд птиці. Чималу шкоду приносять і зграї хижих тварин, яких в останні роки відзначається значний приріст: це лисиці, вовки і різні хижі птахи. Я вже не кажу про браконьєрів і так званих «петельників» – це взагалі окрема болюча тема: оснащені транспортом, сучасними приладами виявлення дичини та забороненим знаряддям для полювання, вони знищують все живе. Або палії полів і лісів, які приносять величезну шкоду нашому довкіллю», – говорить голова організації.

    Збори розглянули також інші питання черги денної: звіт ревізійної комісії, інформацію мандатної комісії, заслухали виступ присутнього на зборах голови президії обласної ради.

   Обговорення було досить жвавим: делегати цікавилися різними питаннями – від стану сплати членських внесків до проблем збереження довкілля, незаконної вирубки лісів і лісосмуг, що вже майже набуло розмаху екологічного лиха, і питань відтворення популяції дикої фауни.

    Як зазначив В.Гордовий, хоча дичина і страждає від людської недбалості, та все ж в угіддях вона налічується у необхідній кількості, що дозволяє проводити полювання на різного виду дичину і ліцензійний відстріл окремих видів копитних тварин (косулі).

   Для збільшення популяції дикої фауни протягом звітного періоду за рахунок окремих первинних мисливських колективів було вирощено і випущено в угіддя значну кількість фазанів.

 Також мисливським колективам районної організації за їхнім рішенням виділено природовідтворюючі ділянки площею від 20 га до 25% від загальної площі угідь. Їх охорона проводиться членами первинних організацій за участі членів президії, мисливствознавців, районного відділу поліції та екологічної служби. Що ж до проблем у цьому напрямку, то вони загальновідомі: брак коштів, паливно-мастильних матеріалів, технічних засобів та прогалини у законодавстві.

   Серед роботи президії організації у звітний період називалися зокрема такі напрацювання, як капітальний ремонт службових приміщень товариства, іспити лягавих мисливських порід собак і навіть спортивні змагання зі стендової стрільби, які були організовані за участі спонсорів і проведені в Олександрії на честь 95-річчя УТМР (про них свого часу розповідалося у спортивному розділі «ОТ»).

    У ході обговорення один із доповідачів зазначив: «Я не пригадую якихось невирішених поточних питань роботи президії за звітний період. Серед інших організацій області наша була відзначена головою президії обласної організації УТМР як краща».

   Присутні визнали роботу нинішньої президії районної організації УТМР задовільною і в ході голосування обрали новий склад президії, голову (ним знову став Володимир Гордовий) та делегатів на обласну конференцію.

   «Сподіваюся, що новообрані члени ради та президії Олександрійської районної організації УТМР докладатимуть необхідних зусиль для подальшого зростання чисельності членів УТМР та юніорів, збереження добрих традиції товариства, збереження довкілля нашого краю», – сказав на завершення В.Гордовий.

О.Іванченко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень