19.02
2020

Заважали вітражі?

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

«Відсутність культури та широкого кругозору часто може зашкодити оточуючим. Власник колишнього «Козака Вуса» для чогось демонтував вітражі. Чекаю, що там скоро з’явиться класичне металопластикове віконце. Чомусь західні мистецтвознавці про вітчизняні мозаїки та вітражі пишуть книги, а ми свої руйнуємо.

Про кондиціонер на фасаді я навіть нічого не говорю. Якщо я помиляюсь, і це перший етап реставрації, тоді готовий вибачитись. Але…», – написав на своїй сторінці у Facebook Костянтин Широкун. Звичайно, олександрійці обурилися, оскільки ресторан «Світлиця Козака Вуса», який колись був у цьому приміщенні на проспекті Соборному, справді мав статус об’єкта культурної спадщини, який у 70-і роки оформлювали знані українські художники, запрошені адміністрацією міста – вони виготовили як вітражі, так і панно всередині (останні, до речі, невідомо куди зникли). Такі об’єкти, незважаючи на теперішню форму власності приміщення, мали б зберігатися і охоронятися. Тут є над чим попрацювати управлінню культури і туризму міської ради, у складі якого є методист з музейної та пам’яткоохоронної справи.

Правильно зазначив користувач мережі Сергій Бєлов: «У другій половині 90-х та на початку 2000-х років зовнішній інтер’єр (стара мозаїка, старі залізні двері та сходи) ніяк не заважали популярності кафе, часто було таке, що місць не вистачало, столики замовляли заздалегідь».

Поліна Харченко

Один комментарий

 • Інакомыслящій пишет:

  Це пізній радянський модернізм, з викивленими уявленнями підневільних сов_укр_митців, що спаплюжили вільне, благородне українське козацтво, і Козака Вуса представили як травесійну гротескну постать!
  Як тіко доблесні патріоти, цього не побачили? Все оте вичурне, наповнене сарказмом і зневагою, до вусів і оселедців, від шароварів зі свиткою, кінчаючи шаблею і нацоздобою корчми, ще до зносу Ленінів, піонерів-героїв, та перейменувань вулиць провулків, та закапелок… Давно треба було зрівняти з землею, та славу собі невмирущу застовбити. Свята вона оця справа очищення, ген далеко лине, тай ніколи не загине…
  Де, я вас питаю, оті історики і тупонімісти, що прохавкали такий глум, таку ґаньбу над православними томосятами, які стали на шлях віри, мови, просвітлення і справжньої нац_культури?
  Продали колись “Козака Вуса” як якусь непотріб, без усяких зобов’язань і статусів історичних. Слава богу приватник “ничтоже сумяше, і геть не заморачіваясь, кастрірував” цього глумливого виродка, цей плід радянщини! Хіба не помітили, як легко тепер задихалось, як розперло груди розвернуло, як підросли у своїй свідомій самоідентифікації!?))
  Слава!, – тим хто виводить нас із мороку прогресу та спрямовує у світле незалежне і справжнє минуле.
  Нагороду герою! Заслужив!))

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень