23.06
2018

    Щонеділі впродовж липня-серпня о 17.00 в галереї VashArt на вулиці Чижевського, 8 відбуватимуться покази документальних кінофільмів. Про це розповіли голова ГО «Спілка митців Олександрійщини» і керівник галереї Ірина Кваша та автор і тренер проекту, експерт з управління громадськими організаціями, тренерка з прав людини та організаційного розвитку Анна Орловська на презентації «Кіноклуб Docudays UA «Канікули з користю».


   Відкриття кіноклубу стало можливим завдяки проекту «Підвищення спроможності НДО Центральної і Східної України», що адмініструється Центром підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» за фінансової підтримки Національного Фонду Демократії. Галерея VashArt виграла грант у 52 тис. грн для придбання проектора, екрана та іншої офісної техніки для показу документальних фільмів по проекту Docudays UA. Учасники презентації проекту «Канікули з користю» дізналися, чим унікальні представлені кінофільми, де поєднуються кінематографічна і правозахисна складові, коли відбудуться перші відкриті кінопокази та які сюрпризи підготували організатори до Дня Незалежності.

    «Від самого початку створення галереї у мене була мрія організувати показ кінофільмів, і Анна Орловська, яка написала проект, що переміг у конкурсі, здійснила її», – зізналася Ірина Кваша. Сама Анна, яка переїхала до нашого міста порівняно недавно, додала, що в Олександрії будуть демонструватися фільми, що змінюють свідомість. Docudays UA – це неполітичний і некомерційний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, найбільший в Україні. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. По завершенні Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми програми в регіонах України у рамках Мандрівного фестивалю. Для відвідувачів ці кінопокази є унікальною можливістю не лише переглянути документальні фільми, яких немає у відкритому доступі, але й поспілкуватися з громадськими активістами, успішними людьми, взяти участь в обговоренні та навчитися критично мислити, дискутувати, відкрити для себе нові горизонти та прискорити саморозвиток. Цільова аудиторія кінопоказів – молодь до 35 років. Але запрошуються усі бажаючі, незалежно від віку та уподобань. Буде цікаво, корисно й пізнавально. Показ фільмів – безкоштовний.

   Отже, впродовж літа будуть продемонстровані 10 документальних стрічок. А у День Незалежності на глядачів чекають сюрпризи – дві відкриті лекції: про лідерство і права людини у мистецтві, а також кіно-паті: на вулиці Чижевського, біля галереї VashArt відбудеться показ фільму «Боротьба Джамали» – про депортацію кримських татар та перемогу української співачки на «Євробаченні».

   Перший кінопоказ уже відбувся у неділю, 17 червня – в селі Шарівці. У літньому агро-кемпі «Патріот» з профорієнтації для молоді Кіровоградщи-ни був продемонстрований фільм «Лізо, ходи додому» – історія про нескінечнне бажання дитини вивільнитися з грубого світу батьків. 30 червня о 19.00 у мікрорайоні Перемога бажаючі зможуть подивитися фільм «Габріель повідомляє з чемпіонату світу» – про хлопчика, у якого з’явилася мрія стати журналістом і захистити свої права – після того, як влада розпочала будівництво залізниці для проведення чемпіонату через житловий квартал. Восьмого липня о 17.00 у галереї VashАrt можна переглянути фільм «Дотик» – про відчуття самотності дитини в родині. А 15 липня о 17.00 у VashАrt відбудеться показ стрічки «Край електросміття» – історії про те, що відбувається з електронікою, яка відслугувала своє. До обговорень будуть залучатися «живі бібліотеки» – люди, які самі пройшли через порушені у фільмах проблеми, мають власний досвід з їх вирішення.

  Тематика фільмів та інформація про запрошених лідерів думок з’являтиметься напередодні кожного з показів у Facebook, тож слідкуйте за анонсами на VashАrt gallery.

Олена Карпачова

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень