22.01
2015

Як відомо, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 523-р від 16 травня 2014 року, з першого січня отримувати, міняти паспорти, вклеювати в них фотографії по досягненню громадянами 25- і 45-річного віку, а також реєструватися та зніматися з обліку за місцем проживання можна у Центрах адміністративних послуг.


Олександрійський Центр адміністративних послуг такі функції почав виконувати з 12 січня, а до цього часу його співробітники проходили навчання у Державній міграційній службі.
– Перелік адміністративних послуг затверджений Кабінетом Міністрів України. На місцевому рівні визначаються послуги, які ми в змозі надавати. Сьогодні олександрійський Центр адміністративних послуг надає 128 послуг, з них шість стосуються видачі внутрішнього паспорта громадянина України та внесення змін до нього (реєстрація, перереєстрація, видача довідок тощо). Плануємо вже з цього року працювати і з закордонними паспортами, але це залежить від обсягів виділеного фінансування, – пояснила державний адміністратор Світлана Яременко, начальник управління дозвільно-погоджувальних процедур та адміністративних послуг міської ради.

                                                 Начальник управління дозвільно-погоджувальних процедур та адміністративних послуг міської ради Світлана Яременко

– Центр адміністративних послуг уже повністю готовий видавати паспорти, але поки що на законодавчому рівні триває процес узгодження роботи з Державною міграційною службою, – запевнила Світлана Петрівна. – Ми дійсно готові: провели усю необхідну підготовчу роботу, організували робочі місця, розробили інформаційні та технологічні картки, зразки заяв суб’єктів звернення, наші співробітники пройшли місячне навчання на базі Державної міграційної служби і тепер можуть надавати кваліфіковані консультації. Додаткових посад не вводили, працюємо у межах раніше затвердженого внутрішнього штату, хоча навантаження на відділ, звісно, збільшилося.
За словами С. Яременко, загалом в Україні на даний час лише Київський центр адміністративних послуг працює з паспортами. У решті областей та міст так само, як і в Олександрії, узгоджується механізм роботи з Державною міграційною службою. Проте у нашому місті вже є одне звернення до Центру адміністративних послуг стосовно паспорта – за отриманням інформації по запиту. Начальник управління дозвільно-погоджувальних процедур продемонструвала інформаційну картку міграційної служби. У ній міститься інформація для заявників про те, де можна отримати послуги, які нормативні документи регламентують їх надання, вичерпний перелік документів, які заявнику необхідно подати до ЦАПу, і, якщо послуга платна, – на підставі яких законодавчих актів за неї береться плата.

Технологічна картка наразі доопрацьовується. Вона призначена для співробітника Центру і містить алгоритм дій посадової особи. Саме цей алгоритм на даний час визначається і узгоджується. Процес має завершитися до першого лютого, і після цього доповнена інформація про послуги Центру адміністративних послуг буде розміщена на сайті міської ради. Там же можна буде знайти і роздрукувати зразки заяв. А працівники відділу Державної міграційної служби (так званого «паспортного столу») будуть направляти громадян до ЦАПу. Поки що всю необхідну інформацію можна отримати у працівників Центру адміністративних послуг на першому поверсі приміщення міської ради по проспекту Леніна, 59 з 8.00 до 17.00 з понеділка по четвер і з 8.00 до 15.30 у п’ятницю. Телефони для довідок – 7-38-57, 7-03-03.
Для зручності відвідувачів у Центрі розміщений кіоск, де можна придбати бланки необхідних заяв та скористатися зразками заяв для кожного варіанта звернення з роз’ясненням щодо переліку документів, які необхідно додати до заяви.

Олена Карпачова

, , .

коментарі 3

 • Антон пишет:

  🙂

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Арекелян пишет:

  А чего очередя в паспортном столе?

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Лена пишет:

  Потому, что пока принимают документы и в паспортном столе, и в ЦАПе.Когда закончат согласование функций – будет только в ЦАПе. Ну, а в миграционной службе еще и загранпаспорта оформляют…

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень