29.11
2019

За чий рахунок музика?

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Схід Сонця над рікою. Одинокий човник на світанку. Зелені береги. Шелест мереживних хвиль. Птах, який таки долетів до середини Дніпра. І блакитне небо з білими хмаринками. Гарно… Думаєте, це початок якогось твору? Правильно думаєте. Так, під гарну мелодію фортепіано і сопілки, починається відеокліп про… канал «Дніпро-Інгулець».

«Бере свій початок з водосховища дніпровська вода, та йде в Інгулець. Технічне надійне середовище працює завжди, як справжній взірець. По станціях обох вода покотиться, та в русло піде шляхами дібров. І кожний з нами скрізь завжди погодиться – дарує вона добро знов і знов» – це перший куплет.

А приспів який! Аж сльози на очах забриніли:

Канал «ДніпроІнгулець» – вода від теплих сердець,

Її качаємо ми для української землі!

Канал «ДніпроІнгулець» – тут кожний справи знавець.

Нехай летить в майбуття з водою щастя і життя.

А вам, часом не нагадує оце «кожний з нами скрізь завжди погодиться» – «если кто-то кое-где у нас порой»? Нагадує? Отож бо, і мені також. Але дивимося далі. Гарна виконавиця з Кропивницького, до речі, випускниця Олександрійського коледжу культури і мистецтв Світлана Ніколаєнко співає свою авторську пісню, а на задньому плані кипить робочий процес. Фахівці у червоних, жовтогарячих та білих касках спочатку завзято, але не поспішаючи працюють, а потім відволікаються (ще б пак, така красуня перед очима!) і підтанцьовують у такт, бо ж саме пішло цікавеньке: «У нас професійне все обладнання, для вас агрегати працюють щодня. Готові для праці прилади зрання, у нас апарати – їх краще нема! В руках водогосподарського комплексу робота кипить, панує контроль. Для запашного золотого колосу, родючих земель, високих тополь». Такі пісні раніше, у часи, які в когось викликають ностальгію, а в когось огиду, крутили по радіо у концертах «В рабочий полдень». Такий собі панегірик у кращих традиціях тоталітаризму. «Хвали мене, моя губонько, бо відірву!»

Так і хочеться записати цю пісню у пісенник. І оздобити фотографіями, вирізаними з журналів «Работница» та «Крестьянка».

Кліп швидко став зіркою інтернета. Як з’ясувалося, пісня написана ще рік тому, але хітом стала лише зараз. Директор каналу Олександр Панченко поставив пісню на рингтон. А танцювали працівники підприємства не за власним бажанням – режисер змусив. Несподіваним танцям, як повідомила ТСН, найбільше зрадів електромонтер Геннадій – він звик рухатися під музику: “На дискотеці, не на роботі”. Тепер і на роботі довелося. За задумом, кліп мав показати, які веселі і працьовиті люди трудяться на каналі «Дніпро-Інгулець» і качають для нас воду.

Що цікаво, канал «Дніпро-Інгулець» усі асоціюють з обласним комунально-виробничим підприємством «Дніпро-Кіровоград», для багатьох це одне й те саме. Хоча канал просто постачає питну воду з Дніпра, головне його значення – забезпечення водою сільгоспугідь Кіровоградської і Дніпропетровської областей, Криворізького гірничорудного промислового комплексу, а також обводнення річки Інгулець з метою її оздоровлення. А от ОКВП «Дніпро-Кіровоград» усі споживачі ненавидять: якість води гидотна, тарифи – вище неба (з нового року планують понад 37 гривень за кубометр), ще й абонплату вводять і за повірку лічильників гроші треба платити наперед.

У голову кожного, хто переглянув цей “шедевр”, вкралася в’їдлива думка: за чий рахунок бенкет, себто чи не за наші з вами гроші шикує канал? Бо це ж начебто бюджетна організація, а написання пісні і зйомки кліпу (зйомки, до речі, якісні) – задоволення не з дешевих.

До речі, є цікава пропозиція для працівників усіх водоканалів нашої області, куди по трубах екзампейськими степами доправляється живильна волога з річним запахом – чому б не поставити цю пісню замість гудка на гарячу телефонну лінію або в абонвідділи, куди годинами намагаються додзвонитися споживачі? Уявляєте собі: «Ваш дзвінок дуже важливий для нас. Будь ласка, залишайтеся на лінії» І після цього: «Канал «Дніпро-Інгулець» – вода від теплих сердець….» Нехай люди слухають і радіють! Це ж краще, ніж злитися і лякатися, що відтепер абонентів ОКВП «Дніпро-Кіровоград», які мають заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення понад 2 тисячі гривень, відключатимуть від мереж.

 Ярослава Волошко

Один комментарий

  • Дід Панас пишет:

    О чистоте искюйства, не смею спорить. Но!
    Канал -“Дн-Інг” НЕ постачає ПИТНУ воду! На відміну від ОКВП – “Дн-Кір”.
    Перший – виконує титанічну екологічну і господарську функцію по перерозподіленню водних ресурсів України!!!
    Другий – використовуючи водні природні ресурси р.Дніпро, ГОТУЄ і ПОСТАВЛЯЄ саме ПИТНУ ВОДУ на потреби споживання для ряду міст регіону! Саме тут концентрація пограбунку споживачів. Тариф майже у двічі вищий чим у багатшому столичному граді Києві.
    Не співмірні(!), разові витрати на оранжировану втілену і розповсюджену авторську пісню у власному виконанні, (відвертий панегірик кращих часів), з масштабним системним пограбунком споживачів питної води і водовідведення у наших краях…і далеко не кращого часу!)

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень