15.04
2022

Олександрійські волонтери винайшли рецепт корисної страви швидкого приготування, яку почали готувати для Збройних сил України та людей, які знаходяться під обстрілами.

Як розповіла ініціатор проєкту Софія Римар-Божко, виготовляти страву, яку назвали “непереможним супом”, її надихнуло повідомлення з Коломиї, де місцеві жінки почали готували борщі швидкого приготування.
– Я тоді подумала: а чого б і нам не спробувати робити щось подібне?, – каже Софія. – Досвід у мене є – ще рік тому я почала займатися виготовленням натуральних солодощів з фруктів та овочів. Така їжа корисна, смачна, до того ж дуже зручна і легка у приготуванні, наприклад, під час подорожі. У мене була сушарка, в якій готувала пастилу, фріпси, ягідні чаї та інше. Знайомим, яких я пригощала своїми виробами, сподобалося, тож вони запропонували зайнятися цією справою серйозно. Я відкрила сторінку в Інстаграм і почала приймати замовлення.

Тож, маючи досвід цієї справи, вирішила, що можу бути корисною у цей надзвичайно важкий для країни час. Написала у Facebook, що хочу розпочати виговлення страв швидкого приготування та запросила всіх охочих приєднатися.
Вже незабаром у нас з’явилася група однодумців. Ми обговорили різні варіанти рецептів і вирішили, що найкращим буде саме суп. Розподілили між собою обов’язки та дали оголошення про збір інгредієнтів – картоплі, м’яса, зелені, грибів, хліба тощо.
Керівництво піцерії “Сан-Ремо” взялося організувати у себе пункт прийому продуктів, а саме приготування з благословення Архієпископа Олександрійського та Світловодського Боголєпа ми розпочали у православно-просвітницькому центрі Олександрійської єпархії, що на площі Соборній. Зараз нас уже більше 15 майстринь – волонтерів. Кожна має вдома сушарку, де протягом кількох днів готує визначені інгредієнти, а потім зносимо їх до центру, де у єпархіальній кухні фасуємо згідно з рецептурою по пакетах. Один пакет розрахований на 8 порцій, до яких додаються сухарики.
Щоб надати привабливого вигляду нашій продукції, рекламне агентство “Алігатор” взялося безкоштовно розробити фірмовий логотип та роздрукувати етикетки з інструкцією. Також незабаром почнемо фасування у вакуумні упаковки, що значно подовжить терміни придатності та покращить якість виробу.
Дякуємо всім нашим городянам, які відгукнулися на заклик, та приносять нам необхідні продукти. На сьогоднішній день ми відправили нашим військовим на передову вже 584 пакети супів.
А нещодавно звідти нам прислали відеозвернення з подякою від наших хлопців, які розповіли, що наша страва прийшлася до смаку, що вона смачна і корисна. Ці слова додають нам енергії та відчуття, що наша праця приносить користь – нехай це буде нашим маленьким вкладом у велику перемогу!
Також нагадую, що кожної неділі у Єпархіальному центрі ми організовуємо безкоштовні обіди для всіх нужденних. Окрім цього, ми щодня годуємо до 200 переселенців, яким розвозимо їжу по місцях їхнього перебування у нашому місті.
Користуючись нагодою, хочу сказати, що кожен, кому потрібна допомога, може звернутися до Олександрійського єпархіального центру. Телефон: 096-610-21-77, отець Олексій.
Хто хоче долучитися до справи, потрібні такі продукти: картопля, морква, цибуля, куряче філе, гриби, зелень, вермішель швидкого приготування, пластівці.
Пункт збору продуктів: піцерія «Сан-Ремо» з 12.00 до 16.00. Телефон: 066-816-61-11, Анна.
Хто має можливість допомогти фінансово, номер картки – 4441114420656504, Кирпита Юлія Олександрівна.

Г. Сергєєв

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень