23.08
2022

Чи підуть 1 вересня діти до школи? Чому не всі освітні заклади приймають школярів у 10 класи? Коли розпочнеться 12-річне навчання? На ці та інші запитання нашого кореспондента відповів начальник управління освіти Олександрійської міськради Олександр Авраменко.

– Яка форма навчання очікує на олександрійських дітей?
– Форму навчання кожен обирає сам. Це може бути офлайн, онлайн, екстерн, сімейна, індивідуальна, дистанційна форми. Для цього потрібно лише написати відповідну заяву.
– Тобто батьки самі вирішують – буде дитина ходити до школи чи вчитиметься вдома?
– Так.
– А як працюватимуть навчальні заклади? Хто прийматиме остаточне рішення?
– У ці дні закінчується підготовка та усунення виявлених недоліків у шкільних захисних спорудах. Для цього створена спеціальна комісія, яка робить висновки – готове сховище для експлуатації чи ні. Також це питання буде розглядатися у кожному закладі на батьківських зборах, на засіданнях педагогічних рад. Вони мають погодити, яку саме форму навчання обере заклад. Свої висновки також зроблять спеціалісти ДСНС і наше управління. Ї вже після всіх погоджень та висновків остаточне рішення буде за міським головою.
– Що кажуть батьки – хочуть вони відправляти дітей до навчальних закладів чи ні?
– На початку серпня наше управління провело офіційне опитування, яке показало, що 85 % батьків не хочуть, щоб діти навчалися офлайн. І такі побажання обов’язково будуть узяті до уваги.
– Я так зрозумів, що якщо більшість батьків проти очної форми навчання, то і весь навчальний заклад буде переведено на заочну форму?
– Саме так.
– Є така думка, що сьогодні практично ні-хто з наших містян не дотримується правил повітряної тривоги і не спускається до сховищ. Відповідно і їхні діти. Натомість у навчальних закладах їх обов’язково відведуть до сховищ. То де ж безпечніше – разом з батьками чи разом з класом у захисній споруді?
– Це дуже чутливе питання. Як почуватимуться батьки, коли дитини немає поруч, що з нею, як вона там – у сховищі?
Є також технічні проблеми, наприклад, як спустити 300-400 дітей за кілька хвилин до підвалу? Як бути з особливими дітьми, яким потрібен спеціальний нагляд? Як будуть себе поводити діти, якщо у когось почнеться паніка?
І головне запитання – хто нестиме відповідальність за здоров’я та життя школярів?..
Проте ми готуємося до роботи у будь-яких умовах. На сьогоднішній день сховища забезпечені світлом, вентиляцією, баками для води, засобами її дезінфекції, засобами зв’язку і оповіщення, аптечками, засобами пожежогасіння. Де це можливо, забезпечені запасні виходи. У цих приміщеннях зроблені ремонти. Для роботи у надзвичайних умовах педагогічні працівники пройдуть відповідні навчання.
– Скільки дітей розпочне заняття у цьому навчальному році?
– Точних цифр зараз надати не можу. Ситуація змінюється кожного дня. Як відомо, частина дітей разом з батьками виїхали за кордон і досі не визначилися, де і в якій формі буде навчатися їхня дитина. До кінця поки що незрозуміло, скільки дітей переселенців буде у нас навчатися. Іде постійний процес приїзду – від’їзду.
Думаю, цього тижня все вирішиться. Але за моїми підрахунками школярів цього року буде менше.
– Деякі школи в цьому році стали 9-річками і припинили набори до 10-х класів. Що відбувається?
– Іде освітня реформа, згідно з якою всі заклади поділено на початкові школи, гімназії та ліцеї. На цей перехідний період відведено два роки. В Олександрії вже погоджені статути шкіл і йде їх реєстрація як нових освітніх закладів.
Наприклад, ЗНЗ № 2 не набирає необхідної кількості учнів 10-11-х класів, тому їй присвоєно статус гімназії та відповідно навчання у ній буде по 9-й клас. Далі учні школи мають вибрати, що їм до вподоби – йти вчитися далі у ліцей або отримувати професійно-технічну освіту.
– Які школи в цьому році стали гімназіями, а які ліцеями?
– Гімназіями стали колишні ЗНЗ №№ 2, 6, 8, 19, Мартоіванівська, Звенигородська, Головківська, Ізмайлівська. Всі інші – ліцеї. Загальна запланована кількість класів – 17. Цього повинно вистачити для всіх бажаючих продовжити навчання.
– З якого року розпочнеться 12-річне навчання?
– На рік довше вчитимуться ті, хто зараз перейшов у 5-й клас.
– Які вимоги до закладів, що стали ліцеями?
– Вони мають набирати мінімум по два 10-х та 11-х класів. Також повинні мати три профілі навчання за обраними предметами.
– Що ще нового приготувала освітня реформа?
– Через чотири роки випускники 9-х класів будуть складати ЗНО. Поки що йти навчатися у ліцей за вибраним профілем можна без будь-яких екзаменів. Проводиться лише тестування, щоб визначити рівень знань дитини.
Ну і звичайно впроваджується абсолютно нова програма навчання – Нова українська школа, про що ми вже неодноразово розповідали у ЗМІ.

С. Іванов

Один комментарий

  • Мария пишет:

    Благодарим вас за информацию. Вообще конечно, если есть возможность, отдавайте детей в частный детский сад. Мы живем в Мурино и ходим вот сюда https://sadik-spb.ru/dietskii_sad_murino . Кормят отлично, занятия физкультурой, фитнесом, изучение языков и куча всего еще. Мы и наши детки очень довольны.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень