10.09
2019

Згідно постанови Кабінету міністрів віднині споживач може обирати з п’яти варіантів договорів з ОКВП «Дніпро-Кіровоград», три з них стосуються жителів приватного сектору.

Про це CBN повідомили у прес-службі підприємства.

Оскільки більше 70 відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір.

Ідивідуальний передбачає, що ОКВП «Дніпро-Кіровоград» зобов’язується надати послугу безпосередньо до квартири.

Колективний договір – коли водоканал надає послугу з водопостачання до врізу в будинок, а далі ОСББ чи інший балансоутримувач бере на себе обов’язок поставки її до квартир мешканців.

У законі сказано, що до 1 травня 2020 року люди мають право визначитися з тим, який варіант їм підходить. Для цього потрібно буде скликати загальні збори, на які повинні зібратися власники не менше 75 відсотків житлових площ, прийняти відповідне рішення. ОСББ має право також делегувати такі права своєму голові правління, і він тоді від імені мешканців матиме право укласти колективний договір. На загальних зборах можна також визначити людину з числа співвласників квартир і доручити укладення колдоговору їй.

Індивідуальний договір передбачає, що послуги, включені до нього, – платні. І цією платою для водоканалів України визначили абонентську плату.

Вона включатиме, зокрема:

– повірку квартирного лічильника (чи лічильників) раз на чотири роки;
– друк та доставку квитанцій;
– абонентський супровід;
– звірку даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна.

Кабінет міністрів встановив граничний розмір абонентської плати – вона не може перевищувати 24,80 грн. В ОКВП «Дніпро – Кіровоград» зробили розрахунки і визначили, що розмір абонентської плати залежатиме від кількості лічильників у квартирі:

– якщо один – 15,48 гривні;
– якщо два – 18,58 гривні;
– якщо три – 21,66 гривні
– якщо чотири – 24,76 гривні.

Законодавець надав водоканалам право переглядати розмір абонплати в разі подорожчання відповідних матеріалів чи послуг, тому щоразу за 15 днів до перегляду про це повідомлятиметься на офіційному сайті ОКВП. Проте в будь-якому разі абонплата вищою за гранично визначену Кабміном не буде.

Абонплата сплачується щомісячно – про це буде інформувати додатковий пункт у розрахунковій квитанції. Водопостачання, водовідведення та абонплата заходитиме на один особовий рахунок, і тоді водоканал вже самостійно розділятиме ці послуги, згідно з умовами договору.

Крім того, для певних будинків (наприклад, у Знам’янці) може бути прийнятним варіант індивідуальних договорів з утриманням внутрішньобудинкових мереж. Тоді до абонплати додаватимуться додаткові кошти на утримання та ремонт підвальних мереж водопроводу і каналізації. Для цього потрібно визначити це на загальних зборах, внести у протокол і інформувати ОКВП «Дніпро-Кіровоград» про бажання укласти індивідуальний договір з утриманням мереж.

Після укладення індивідуального договору та внесення абонплати за повірку платити раз на чотири роки як це було раніше, вже буде не потрібно. Вчасно прийде слюсар, демонтує лічильник, повірить його, змонтує на місце, запломбує, а відділ обслуговування споживачів зробить відповідні перерахунки.

Важливо! На абонплату надається державна субсидія. ОКВП «Дніпро-Кіровоград» інформує соцзабези щодо укладених договорів та розміру абонплати. Але її несплата може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії.

Абонентська плата нараховуватиметься з наступного місяця після укладення договору.

Індивідуальний договір без утримання внутрішньобудинкових мереж є договором за замовчуванням. У разі, якщо споживач не визначиться до 1 травня 2020 року самостійно, то такий вид договору буде вважатися укладеним автоматично.

Ознайомитися з умовами договорів можна на сайті ОКВП «Дніпро-Кіровоград» у розділі «Споживачам», «Фізичним особам», «Проекти договорів».

коментарі 3

 • Врэдный пишет:

  Т.е., – если “я хату покинул, пошел зароблять”…
  Воды на родине ни капли не выпив, я всеодно чевой-то должен!? Абоньплату! За что??? – За то что я, “на дальнем заграничье” пребывая, на родине, ни счетчик не изнашиваю, краны не порчу, канализацию не засоряю…
  Не, ну не суки!
  Когда же мы спросим с них, сколько лет и за какие шиши, они пользуются общенародной собственностью – магистральными трубопроводами принадлежавшими общенародному государству, сколько должны платить арендную плату за использование земель под трассами труб, принадлежащую территориальным громадам.
  За расположение очистных сооружений, на той же земле, за попадание-сброс фекалий в водные артерии страны? За непоправимый вред экологии?
  Какой суммой это оценить!?
  Пусть назовут цифры этих потерь для общества, а потом открывают рот за высосанную из пальца абонплату. Куб потребленной воды, вот единственный критерий, остальное от лукавого! Тарифы поднимать, уже не камильфо?, не мытьем, так катаньем?…
  Больно уж охочи к дармовым деньгам. (их и так берут, те кто обслуживают внутридомовые трубы). Счетчик они поверят, да поверка ваша дороже нового счетчика с магазина!
  Счет-писюльку пришлют, абонетски обслужат – а раньше то как было?, не обслуживали!?
  Дохазяйнувались на чужом имуществе!
  Доколе!? – В рай вьехать на чужом … норовить будут!

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Слесарь пишет:

  Пофиг.
  Как и везде, цены растут бешенными темпами. От этого никто никуда не денется. Так что это пустой разговор. Например здесь https://magazin-bytovok.ru/ в каталоге одна цена на бытовку. Через пару дней заходишь, а там больше стоимость. Вот и вся логика…

  Мне нравится! Thumb up 0

  • Тесля пишет:

   Покупайте доллары, они дешевеют…, а бытовки не за цену, а за стоимость))

   Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень