21.01
2019

Головний тренер ФК «Олександрія» Володимир Шаран розповів прес-службі клубу як тренується команда у новому 2019 році, кадрову ситуацію і завдання для команди.

– Володимире Богдановичу, завершився перший навчально-тренувальний збір команди. Поділіться, будь ласка, своїми враженнями.

– Перший навчально-тренувальний збір ми провели в Олександрії згідно нашого плану. Цей збір був розрахований на загальну витривалість. Ми виконали великий обсяг роботи: бігова підготовка, заняття в тренажерних залах, стабілізація, аеробіка, різноманітні неспецифічні вправи без м’яча (хоча, з м’ячем теж працювали), провели медичні обстеження.

Ми заклали фундамент фізичної та психологічної витривалості для того, щоби в подальшому більш активно працювати з м’ячами в режимі самозбереження. Як і очікувалося, дається взнаки поле зі штучним покриттям. Але найбільше ми переймалися тим, щоб футболісти не отримали ушкоджень. Я дуже вдячний технічним працівникам і їх керівнику – директору інфраструктури Олександра Сакари, які в непростих погодних умовах змогли підготувати поле до ідеального стану. Все робилося для того, щоб не зірвалося жодне заняття.

А завершився перший навчально-тренувальний збір спарингом з молодіжним складом, який достатньо успішно виступає в Чемпіонаті України і посідає друге місце в турнірній таблиці.

За результатами цього матчу ми побачили, що ті виконавці, які у відпустці більше працювали над собою, в контрольному матчі виглядали набагато краще. Але є й гравці яких потрібно підтягувати в фізичному плані, і вони про це знають. Так що, їм потрібно буде на турецьких зборах працювати більш активніше й інтенсивніше. Повертаючись до спарингу, хочу сказати що він був проведений у форматі чотири тайми по 30 хвилин. Кілька виконавців основи грали і за молодіжний склад – у такий спосіб гравці отримали більші навантаження. Хтось мав 60 хвилин навантаження, а дехто – і 90 хвилин.

Але найважливішим є те, що цей матч завершився без травм. Ми поберегли Валерія Лучкевича та Андрія Цурікова, які відчували певний фізичний дискомфорт – ці гравці виконували бігову роботу. На превеликий жаль, перший збір у Туреччині пропускає Василь Грицук – він поїде до Сербії на лікування. Маємо надію що до другого збору в Туреччині лікарі, як кажуть, поставлять його на ноги.

22 січня ми відбуваємо до Туреччини, де проведемо перший з двох запланованих навчально тренувальних зборів. За традицією, будемо базуватися в готельному комплексі Goldcity в Аланії, і практично всі спаринги будемо проводити на футбольному полі цього ж комплексу.

– Ви постійно спілкуєтесь з президентом клубу. Які його останні настанови?

– Так, дійсно, ми зустрічалися з Сергієм Анатолійовичем, обговорили всі наші плани, потреби. Зійшлись на тому що команда достатньо успішно проводить Чемпіонат, і є така мрія, щоб вперше в історії поборотися за бронзові медалі. Так, саме мрія! Я переконаний, що завдання потрапити в першу шістку ми виконаємо, але треба поборотися і за мрію. Та це зробити непросто, попереду ще багато поєдинків і ми прекрасно розуміємо, що конкуренти у нас достатньо серйозні. Це і «Ворскла», і «Зоря» які теж будуть прикладати максимум зусиль, щоб посісти місце в чільній трійці. Власне, й інші команди з першої шістки будуть боротись за бронзові медалі.

Президент нас прекрасно розуміє, підтримує, і я сподіваюся, що в підсумку ми його не розчаруємо. Принаймні, будемо робити все можливе, щоб у президента та наших інвесторів було більше позитивних емоцій.

– Які втрати та надбання в міжсезонні?

– Ми віддаємо в оренду «Чорноморцю» Гліба Бухала, натомість підписали контракт на півтора роки з досвідченим Денисом Дедечком. Сподіваюсь, нам допоможе орендований до кінця сезону у бельгійського «Стандарту» Валерій Лучкевич. Приємно, що у нас залишається Дмитро Гричишкін, і до кінця сезону з нами працюватиме Валерій Бондаренко. Дуже непросто вливався в концепцію побудови нашої гри Валерій, але потім з кожним матчем він додавав в активності, і наша спільна діяльність дала позитивний результат, який можуть наслідувати й інші футболісти. У новому сезоні Валерій Бондаренко переходить до «Шахтаря». Я бажаю Валерію, щоб він закріпився в основному складі гірників і підняв рівень своєї надійності на щабель вище. Я вважаю що в злеті Бондаренка мав місце й футбольний фарт. У нас деякі гравці через травми й дискваліфікації випадали з цієї позиції – Басов, Гітченко, Шендрік, і ми змушені були ставити Валерія на позицію одного з центральних захисників. Так, він помилявся, був ще не зовсім готовим, але з кожним матчем він додавав у технічному та тактичному планах. Ми його підтримували, підтримувала вся команда. Навіть, була така ситуація на зборах в Нідерландах коли він припустився помилки в контрольному матчі з румунською «Стяуа». В перерві матчу дуже засмутився, але вся команда його підтримала. Як підсумок, хочу наголосити – як ми бачимо, футбольний клуб «Олександря» вміє ростити майстерних футболістів.

– Дехто з журналістів виказує сентенцію щодо конкуренції «Олександрії» з «Динамо».

– Такі порівняння мені не подобаються. На сьогоднішній день ми не готові конкурувати з «Динамо» та «Шахтарем». Це гранди українського та європейського футболу, зі своєю величезною футбольною історією. А наше пряме завдання – участь у єврокубках.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень