3.12
2016

    Двадцять другого листопада у сесійній залі міської ради відбулася зустріч місцевих представників малого бізнесу з міським головою. Розмова, у якій взяли участь заступники міського голови, фахівці профільних управлінь міської ради, а також запрошені керівники регіонального та міського фондів підтримки підприємництва, банківських установ, стосувалася сприяння розвитку малого і середнього бізнесу і передусім – створення нових робочих місць.

   У вступній доповіді міський голова Степан Цапюк подякував присутнім підприємцям за сумлінну сплату податків, допомогу у вирішенні поточних та перспективних питань життєдіяльності міста. «Але у цей економічно складний час як ніколи гостро стоїть проблема безробіття, а тому міська влада одним зі своїх пріоритетних завдань вважає підтримку малого та середнього бізнесу і допомогу зайнятості населення», – вважає мер.

   А заступник міського голови Сергій Гриценко, який за посадою курує економічні питання, нагадав присутнім про можливі шляхи такої підтримки. Їх він нарахував три: це частково безповоротна фінансова допомога з міського бюд-жету на реалізацію бізнес-проектів; кредитування малого і середнього бізнесу через регіональний Фонд підтримки підприємництва з поверненням коштів; погашення відсотків кредиту, отриманого підприємцем, з міського бюджету. Кошти на погашення відсотків по таких кредитах у розмірі 1 мільйона гривень планується закласти у міський бюджет на 2017 рік.

   Але напевне, наївно було б сподіватися, що фактично безпроцентний кредит може отримати всяк і кожен: необхідною умовою для цього є представлення бізнес-плану у найкоротші терміни – до прийняття міською радою бюджету на наступний рік. Крім того, претендувати на таке пільгове кредитування можуть ті підприємці, які реалізацією своїх проектів передбачать створення нових робочих місць – за рахунок організації нових підприємств або розширення вже існуючих. Крім того, допомога у створенні робочих місць стосується передусім найбільш економічно депресивних територій: селищ Олександрійського, Пантаївки і села Звенигородки. І нарешті, остання умова: згаданий Фонд надасть кредит не просто так, а під заставу комунального майна. Тіло кредиту підприємець повертатиме Фонду самостійно, а відсотки по ньому, як уже згадувалося, будуть погашені з місцевого бюджету.

   Як повідомили доповідачі, вже навіть є один кандидат на отримання кредиту: цей щасливець – жінка (особа не називалась), яка виявила бажання створити швейну майстерню поки що на 16 робочих місць з перспективою розширення виробництва до 30-ти місць. Для цього, за підрахунками майбутньої швейної бізнес-вумен, треба щонайменше 700 тис. гривень. Фахівці виконавчих органів міської ради пішли їй назустріч і поки що допомагають з оформленням потрібних документів, пошуком відповідного виробничого приміщення та ведуть переговори з Фондом підтримки підприємництва про виділення кредиту на зазначену суму.

   Як сказав С.Гриценко, «нам сподобався її бізнес план. А головне – вона вже навіть знайшла для своєї продукції ринки збуту. Ми перевірили дану інформацію: ринки, звісно, не золоті, на них особливо не збагатишся, але вони надійні. Цього буде достатньо для розвитку бізнесу та виконання зобов’язань перед кредитором».

   Початкуючій директрисі також «прикріпили» куратора з числа працівників управління економіки міської ради, який на перших порах допомагатиме їй уникнути підводних каменів складної фінансової діяльності.

   Також присутні на зустрічі заслухали інформацію представників банківських установ стосовно умов, відсоткових ставок та термінів отримання кредитів на організацію та розвиток власної справи.

О.Осауленко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Теплый “кредитный дождик” новичкам. Развивайте производство, создавайте рабочие места, сами находите рынки сбыта, сами приносите нам налоги…
    А, где позвольте спросить, инициатива монстрил “купи-продай” бизнеса, которым и кредиты то не нужны? Или подались во-власть, как самую доходную, не производственную сферу? Повыступают заманушниками-кураторами для для новичков, отхвастаются “як посприяли” из бюджета, но сами своими вложениями капиталов примера не подадут. Хорошо понимая ожидаемый “холодный душ” возврата тела кредита в условиях стагнации устремляющейся к краху.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень