6.03
2015

28 лютого, останній день зими. У душі вирують пристрасті й передчуття: коли заспівають пташки, навколо все розквітне, пригріє сонечко, одним словом – настане весняна пора. У такому настрої я зранку вийшов з дому, коли мені зателефонували мешканці провулку Димитрова, що у селищі Димитровому.
Вони повідомили, що у їхньому кутку сьогодні о 15 годині відбудуться збори місцевої громади щодо ситуації, яка склалася у нашому селищі. На заході обіцяли бути присутніми селищний голова, дільничний інспектор міліції та засоби масової інформації.

Заклопотаний у своїх справах, я запізнився хвилин на 15. Зібралося понад 300 місцевих жителів, серед яких дійсно були селищний голова Т.В.Бандурко, депутати селищної ради, місцеві підприємці та трохи згодом приєднався депутат міської ради В.М. Проквас.
Як з’ясувалося, у людей наболіло… Останнім часом у селищі з’явилося бандитське угрупування, яке просто грабує місцеве населення. Налічує воно кілька молодиків, які скоюють крадіжки з квартир, приватних будинків, сараїв, погребів та ін… Люди бояться залишати свої помешкання на тривалий час. Мене вразило, коли головуюча на зборах Олена Шабанова попросила підняти руки тих людей, котрих було пограбовано: виявилося, що це майже половина присутніх (більше 100 людей).
Пристрасті почали вирувати, коли громада зажадала пояснень від селищного голови Т.В.Бандурко (яка, до речі, стояла тихесенько собі скраєчку) щодо данної ситуації. Виявилося, що люди неодноразово зверталися по допомогу до неї та писали заяви до дільничного, якого дуже складно застати на робочому місці, але у відповідь тільки чули, що у селищі «завжди все добре». Взявши слово, Тетяна Бандурко почала розповідь про незрозумілі для людей речі. Наприклад, пропонувала провести ще якісь збори, де буцімто вона буде звітувати. На що я нагадав, що селищний голова повинна звітувати кожного року, а вона це робила останній раз у 2011 році, та й то на вимогу деп. групи «Справедливість». Як завжди, «ручний» депутат селищної ради С.С.Шевченко почав «відбивання атак» на селищного голову вигуками: «Закрийте свої роти». А у відповідь майже всі присутні мешканці зі словами «ганьба» почали голосно плескати у долоні!
Депутат селищної ради С.І.Груй різко розкритикував бездіяльність місцевої влади, а саме: що керівництво селища закриває очі на те, що майже у кожному магазині кожен охочий може придбати самогон або на розлив на місці, або додому. Одним словом, у селищі настав повний «хаос».
Потім до слова запросили депутата міської ради від селища Димитрового В.М.Прокваса. Він твердо пообіцяв свою допомогу, а саме – відновити освітлення вулиць (яке за часів керування Т.В.Бандурко десь зникло), вирішити проблеми з недостатньою активністю дільничного інспектора та допомогти у створенні ГО «Самооборона».
Отже, на зборах вирішили створити та зареєструвати ГО «Самооборона», яке буде патрулювати вулиці та захищати людей, а 21 березня 2015 року – зібрати у місцевому Будинку культури громаду і запросити також селищного голову, начальника міліції, депутатів для звітності.
Р.S. Увечері того ж дня я дізнався, чому все ж не було представників ЗМІ на зборах. Виявляється, коли репортери зателефонували до селищного голови Т.В. Бандурко з питаннями «Нас запросили, що у вас там коїться?» – у відповідь почули: «Проблем ніяких немає, у нас – завжди все добре…»

В.В. Залевський, депутат Димитрівської селищної ради

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень