15.10
2015

Вісті з полів – оперативно

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Майже два місяці триває комплекс осінньо-польових робіт. Розпочався він з посіву озимих культур під урожай 2016 року. Але несприятливі погодні умови, які спостерігаються на Олександрійщині (де, як відомо, більше ніж два місяці відсутні дощі) не дають отримати належний результат…

Як ідуть справи в аграріїв району, ми запитали у начальника управління агропромислового розвитку Олександрійської райдержадміністрації Олександра Ткаченка.

“Наші фермерські господарства посіяли на сьогодні приблизно 50 відсотків від запланованих площ. І як зазначають спеціалісти, через посушливу погоду невідомо, в якому стані озимі доживуть до весни майбутнього року.

Водночас триває збір урожаю соняшнику, і він уже майже на стадії завершення: 90 відсотків площ зібрано, урожайність олійної культури становить, за оперативними даними, 23 центнери з гектара. Також ведеться збирання сої; з 80 відсотків освоєних площ урожайність становить 14 ц/га. Тобто фактична урожайність цих двох культур вийде на рівень минулого року.

Фермерські господарства розпочали збір кукурудзи на зерно, поки що зібрана приблизно третина засіяних площ, урожайність “цариці полів” становить на даний час 57 центнерів з гектара.

Дуже чекали аграрії Олександрійщини дощів, які б створили належні умови для збирання урожаю цукрового буряку. Але не дочекалися: натомість прийшли перші осінні заморозки, отож збирати солодкі коренеплоди доводиться за несприятливих погодних умов. Справа у тому, що через стійку посуху маємо дуже високу щільність грунту, яка не дає отримувати урожай у належних обсягах і у зв’язку з цим можливі непередбачувані втрати. З цієї ж причини поки що не можна об’єктивно оцінити і рівень урожайності: за попередніми підрахунками, він знаходиться у межах 280 ц/га. Але Олександрійський цукровий завод працює в штатному режимі, вже переробляється урожай цього року. У Кіровограді на виставці-ярмарку «Агроекспо-2015», яка відбулася нещодавно, Олександрійщина представила свій щойно виготовлений цукор”, – повідомив керівник агропромуправління Олександр Ткаченко.

О.Іванченко

, .

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Дочекаемось дощу- почуемо “плач Ярославни” по кукурудзi. А невпинне зростання цiни на цукор подвiйно дiе на язик, – як аналiзатор солодкого i озвучувача вдячностi…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень