29.07
2019

Майже добігла кінця депутатська каденція Верховної ради восьмого скликання. Народне забуття дуже швидко поглинає навіть тих нардепів, хто протягом каденції не вилазив зі столичних телеекранів та радіоефіру, не гребував гучними та скандальними демаршами у парламентській залі, з усіх сил намагаючись саме цим, а не корисною діяльністю, привернути до себе суспільну увагу та завоювати дешевий авторитет…

І все ж винятки бувають і тут, пише “Голос Громади”. Мова про депутата від БПП «Солідарність» VIII скликання Верховної Ради України Анатолія Кузьменка. Запитайте будь-кого з олександрійців (не лише тих, хто голосував за нього у 2014 році !), чи знають вони цю особистість – відповідь буде передбачуваною. Тому не випадково люди не перестають дякувати йому за сумлінно виконану роботу протягом  п`яти минулих років.

Справді, все сказане на початку – це не про нього. Анатолій Іванович зовсім не намагався, як багато інших, красуватися у політичних ток-шоу чи взагалі якось «піаритися» у столичних ЗМІ – він у цей час просто тихо, без галасу, але послідовно і безперервно працював для свого 103-го округу та взагалі для держави. Але хто знайомий з нардепом, підтвердить: розповідати про свою роботу він не надто охочий, тому «Голос Громади» на прохання вдячних виборців та у день народження Анатолія Івановича спробував зробити власну невелику ретроспективу деяких минулих подій зі слів «очевидців».

Однією з найпомітніших, зокрема для олександрійців, подій стало проведення ремонтних робіт вулиці 6-го Грудня. Так ще у 2017 році за сприяння народних депутатів  Анатолія Кузьменка та Костянтина Яриніча за програмою “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій” на ремонтування дорожнього покриття по вулиці 6-го Грудня було виділено 10 млн. грн. Цього довго чекали, проте, як кажуть у народі: сказав-зробив. Тож сьогодні, дякуючи нашому депутату, маємо змогу їздити відремонтованою дорогою. Доклав своєї “господарської” руки Анатолій Іванович і до об’їзної дороги, яку також завдяки сприянню народного депутата стало можливим  капітально відремонтувати.

Того ж року Анатолій Кузьменко направив до Міністерства внутрішніх справ та до Національної поліції України депутатські запити щодо включення до Плану основних заходів Національної поліції на 2018 рік створення підрозділу патрульної поліції у місті Олександрії Кіровоградської області.

Від самого початку депутатської роботи А.Кузьменка освітня галузь округу була в полі його уваги. З повідомлень ЗМІ тих часів: «Між школами Олександрії в залежності від кількості учнів були розподілені 169 одиниць комп’ютерної техніки, а садочки отримали 21 мультимедійний комплекс, що складається з ноутбуку, мультимедійної дошки та проектору. Кошти в розмірі 2,4 млн. грн. на придбання техніки були виділені з державного бюджету за сприяння Анатолія Кузьменка»; «З державного бюджету за сприяння Анатолія Кузьменка було виділено кошти в сумі 800 тис. грн. Директори шкіл Олександрійського району отримали сертифікати на парти, стільці, дошки, проектори, комп’ютери, холодильники та інші речі»; «Анатолій Кузьменко подякував аудиторії Олександрійського коледжу культури та мистецтв за приємне та змістовне спілкування і вручив навчальному закладу сучасне обладнання – мультимедійну дошку для потреб навчального процесу».

Медицина: обладнання олександрійського онкологічного диспансеру гостро потребувало оновлення. Новий наркозно-дихальний апарат був придбаний за кошти у сумі 750 тис грн, виділені з держбюджету за сприяння депутата. Завдяки його ж зусиллям стало можливим придбання дороговартісного багатофункціонального хірургічного столу також для цього закладу.

Депутат допомагав відродженню територій, постраждалих внаслідок російської агресії на сході України: за його сприяння жителям м. Авдіївки неодноразово направлялася гуманітарна допомога у вигляді дизельного пального, побутового палива та продуктів харчування. Активно допомагав Анатолій Кузьменко і армії, зокрема – місцевій військовій частині 2269, за що був нагороджений медаллю за співпрацю з Національною гвардією.

Перелічувати можна довго: завдяки наполегливості Анатолія Кузьменка у раціональному розподілу коштів держбюджету на соціально-економічний розвиток округів були виконані ремонти покрівель лікарні у Приютівській  ОТГ, Цукрозаводського і Головківського НВК. Для потреб цієї ж громади придбано грейдер. І з останніх його здобутків – у с. Войнівці будується приміщення ЦНАП.

Але не варто забувати і про основний обов`язок нардепа – законотворчий. Статистика тут виходить така. Анатолій Кузьменко, як відомо, був членом Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та входив до групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея. Ну, Корея – це взагалі далекувато звідси, тому зупинимося лише на першому. Так от, А. Кузьменко надіслав 14 запитів Кабінету міністрів та 24 –  керівникам різних відомств. Серед них у тому числі – неодноразові звернення стосовно давніх і болісних соціально-правових проблем колишніх працівників «Олександріявугілля» та ЗАТ «Енерговугілля». Два запити отримав від депутата і Генеральний прокурор України та 5 – місцеві органи управління.

Анатолій Кузьменко, як фахівець-аграрій  – співавтор трьох законопроектів, два з яких стосуються земельних питань. Зокрема, законопроекту «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо переоформлення деяких прав на землю, набутих до набрання чинності Земельним кодексом України». Брав також активну участь у прийнятті 37-и інших державних законопроектів (перелік депутатської роботи безпосередньо у ВРУ, звісно, не повний).

От якось так приблизно міг би прозвітувати за свій депутатський мандат, якби захотів, Анатолій Кузьменко. Втім, чи є у цьому потреба – вирішувати йому самому. Принаймні виборці 103-го округу Олександрійщини не помилися – як показали події, вони ще на самому початку переконалися: ця людина, за яку вони голосували, у парламенті не випадкова.

І не лише пересічні громадяни: на одній з недавніх сесій міської ради пролунала така думка: «Якби нашому місту і надалі таких народних депутатів, як Кузьменко»…  Що тут ще додати?

Один комментарий

 • Злий вуйко пишет:

  Не грішіть проти очевидного!
  Нікуди не бігла 8-ма каденція, пакостила до кінця. Навіть опісля прискорення, як коліном під копчик отримала про достроковий розпуск!))
  Мерзеннішої і безславної Ради ще не було!
  Щодо нашого нардепа, так десь у попередньому матеріалі є об’єктивка-діаграма – хто з Кіровоградщини скільки пленарних засідань пропустив, процент виконання передвиборних обіцянок…
  Там усе як на долоні))
  Навіщо було так напружуватися, – 6-те Грудня, ще не закінчили, 2,7 ляма міськрада щойно виділила на продовження(гроші да!, – 10 лямів закінчили!), про яку це об’їздну мова йде, часом не оті Знам’янські багатостраждалі 6,5км!?
  Так їх Гройсман собі в актів записав як і участок Кіровоград- Куколівка разом з перекидним мостом через ж.д.
  Законопроекти, так хоч би з одним виступив…Ні пари з вуст з трибуни!
  Запити по знищенню і розграбунку ДХК – АУ, Енерговугілля, Експлерент, це дубль N-ний безтолковий раз…
  С/г землю(паї) нізя за товар вважати!?, так феодалу це шо серпом по яй…ізьвіняюсь. Новий През. з 3/4 підтримкою ПРОГРАМНО(!) йде за вільний продаж землі. – Куди той закон чи мораторій тепер от Анатолія?))
  Не витійствуйте лукаво. -Наробили як коти на глині, то так і кажіть, бог милосердний, усіх прощає! А люди забудуть.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень