16.12
2016

    Жителі с. Дівочого Поля (Олександрійський район) завжди пишались і милувались ошатним і міцним дубом-велетнем, який ріс на околиці села. Вони вважали його живим свідком чималого часового відрізку історії своєї малої батьківщини, адже, за переказами старожилів і за підрахунками місцевих натуралістів, виходило, що вік дуба – щонайменше 130 років. Незважаючи на свій такий поважний (навіть для даної породи дерев) вік, дуб мав цілком нормальне «здоров’я»: висота його сягала 30 метрів. Місцина під дубом і поблизу нього була гарним притулком для розваг дітвори, сюди іноді приводили учнів на краєзнавчі екскурсії. Одним словом, дуб-старожил завжди був не лише окрасою, яскравим зразком вічності живої природи, а й своєрідним символом для декількох поколінь дівочепільців. І напевне, жити б йому ще та рости, але…

   Різні лихі та скрутні часи бачило село за ці 130 років, але якось ні в кого тоді не піднялася рука на зеленого красеня. Та одного ранку нинішньої осені прокинулися селяни – і не побачили могутнього розлогого силуету такого звичного їм дуба. Невідомі вандали пройшлися по ньому пилкою, але вивезти деревину не встигли – напевне, добре притомилися, бідолахи, поки пиляли товстелезний стовбур. Залишки дерева ще й досі залишаються на місці злочину.

    Як розповіла нам сільський голова Дівочого Поля Лариса Кобан, жителі відразу ж звернулися з повідомленням про цей кричущий факт побутового варварства до екологів, а потім до правоохоронних органів. Наразі є лише акт обстеження місця події, а вартість загубленої частки живої природи і завдані збитки місцевій громаді ще встановлюються. Також, за словами очільниці місцевої влади, досі не встановлені й особи «лісорубів».

О.Іванченко

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Посешь памятники, пожнешь дубы…

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень