16.09
2015
Степан Цапюкєдиний міський голова на Кіровоградщині, якого люди тричі обирали на цю посаду. Фактично, його можна вважати рекордсменом. Нині він заявив, що балотуватиметься в мери Олександрії вчетверте. Навіть опоненти говорять, що кандидатура Цапюка зараз чи не найоптимальніша. Мовляв, хто, як не він, краще знає міські проблеми.

Отже, ви, Степане Кириловичу, плануєте йти в мери вчетверте. Чому?

– У нас у місті ще багато проблем, про які ми знаємо і над вирішенням яких продовжуємо працювати. Сьогодні до мене звертаються люди з проханням використовувати свій досвід і займатися відродженням міста. Тому я порадився зі своєю командою, яка переконала мене, що маю знову йти на вибори, аби й далі втілювати у життя плани та задуми на благо територіальної громади. А їх у нас досить багато.

Про які саме плани йде мова?

– Ми одними з перших в області почали реалізацію програми переходу на твердопаливні котли. Адже завдання місцевої влади – не лише зменшити використання природного газу, а й, у першу чергу, скоротити витрати державних коштів на опалення. Маючи досвід, ми знаємо, як це зробити. Модульні котельні вже працюють у Димитрівській школі і дитсадку №21. Бачимо ефективність і економію, тому продовжили відповідні роботи. Зараз працюємо над установленням котлів у гімназії імені Шевченка, ОНВК №17, у центральній міській та дитячій лікарнях. У наших планах за 2-3 роки повністю переве­сти місто на альтернативні види палива. Крім того, ми вже замовили генеральний план водо- і каналізаційних мереж у приватному секторі міста. У перспективі – забезпечити місто власною питною водою.

Сьогодні у державі всі говорять про реформи. Інакше кажучи, поняття «реформа» нині у тренді. Скажіть, як сама Олександрія та її жителі ставляться до змін?

– Можу однозначно сказати, що ті реформи, які втілювала наша команда в Олександрії, дали лише позитивні зміни. Ще будучи міським головою минулого скликання, я виношував ідею реформування системи житлово-комунального господарства. П’ять років тому ми втілили цю реформу. Сьогодні для обміну досвідом до нас їдуть представники влади з інших міст, з інших регіонів. А це означає, що ми все зробили правильно, що реформа реалізована успішно. Водночас ми реалізували транспортну реформу, яка забезпечила якість пасажирських перевезень у місті, а разом із тим ми на 50% оновили автопарк, придбавши автобуси більшої комфортності та пасажиромісткості.

Також маємо можливість контролювати виконання графіків маршрутів та кількість перевезених пільговиків. Цього нам удалося домогтися завдяки запровадженій системі GPS-контролю.

Нещодавно прийнятий Закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків». Хочу сказати, що за аналогічним принципом, який нам пропонує Верховна Рада, Олександрія працює вже п’ятий рік.

Крім того, реформування дало можливість раціонально і за потребами використовувати кошти, які акумулюються на рахунках багатоповерхівок та  у десятки разів більше грошей спрямовувати на ремонти житлового фонду. Зараз це – порядок і благоустрій у дворах, закриті контейнерні майданчики для сміття, більше трьох десятків дитячих і спортивних майданчиків. Раніше політики за кілька дитячих майданчиків ставали народними депутатами – сьогодні ж в олександрійців відпала потреба продавати свої голоси народним обранцям.

Однак без підтримки громади втілити реформи було б неможливо. Із самого початку нас підтримало близько 30% жителів міста. З часом ставлення більшості мешканців багатоповерхівок до запропонованих реформ змінилося. Сьогодні вони знають, які роботи хочуть замовити у першу чергу, та самостійно контролюють кошти, накопичені на рахунках будинків. І це збільшило довіру населення до роботи працівників житлово-комунальної сфери.

Таким чином за останні чотири роки за потребою жителів вдалося відремонтувати покрівлі у 369 будинках, майже дві сотні під’їздів. Із 328 ліфтів не працює лише три, і це при тому, що п’ять років тому несправних було 58! На їхній ремонт із міського бюджету виділено близько мільйона гривень.

Нещодавно ЗМI писали, що в Олександрії фінансування освіти за вашої каденції зросло в рази. І це на тлі інших територій області, де навчальні заклади закриваються. Де берете кошти?

– Ми вирішили дотримуватися принципу: «гроші ходять за дитиною», а не за кількістю педагогічних працівників чи кількістю навчальних закладів. Ми надали школам статус юридичних осіб, а директорам – можливість самостійно раціонально розпоряджатися наявними фінансовими ресурсами. Уже сьогодні ми бачимо позитивні результати такого рішення: державні витрати на утримання закладів значно скоротилися, а якість викладання предметів покращилася. Сьогодні кожен колектив зацікавлений у тому, щоби батьки віддавали своїх дітей до їхньої школи, отже зростає конкурентоздатність навчальних закладів.

Водночас активно працюємо з платниками податків. І за рахунок зборів маємо додаткові кошти на виплати зарплат педагогам, адже грошей із Держбюджету не вистачає на це.

Ще одне завдання, яке ми поставили перед собою кілька років тому, – запровадити в освіті програму енергозбереження. Тому в школах встановлюються нові металопластикові вікна, утеплюються та фарбуються фасади, замінюється система водо- і теплозабезпечення, котельні реконструюються під опалення твердими видами палива.

А як бути з іншими галузями?

– Аналогічна ситуація і в охороні здоров’я. У медичних закладах також ведуться масштабні ремонтні роботи. За 2010-2015 роки тільки на ремонти та придбання сучасного обладнання з міського бюджету виділено 23,8 мільйона гривень. Для порівняння: у 2006-2009 роках – усього 2 мільйони! Ми затвердили і забезпечили обов’язкове базове лікування для пільгових категорій населення. Знайшли гроші для безоплатного лікування у стаціонарі дітей, вагітних жінок, безкоштовних пологів. Лікуємо чорнобильців, сплачуємо з бюджету за 74 види аналізів, які зробили безкоштовними для людей. У всіх відділеннях стаціонару міської лікарні №1, дитячої міської лікарні та стоматологічній поліклініці зроблені ремонти. Облаштовані 11 палат для інвалідів війни. У відремонтовані відділення закуплені меблі, ліжка та нові ортопедичні матраци. Виконані ремонти покрівель, утеплені фасади головного корпусу стаціонару та пологового будинку. Зараз роботи ведуться в 7-поверховій та 4-поверховій будівлях поліклініки. Закуплено дороговартісне обладнання, сучасний апарат УЗД-діагностики.

Багато хто порівнює Кіровоград і Олександрію. І останнім часом у цьому порівнянні Олександрія має більше плюсів. Ті, хто буває у нас, кажуть, що місто і чистіше, і дороги кращі

– Це приємно, що Олександрія отримує такі позитивні оцінки. Насправді нічого надреального немає. Що стосується доріг, то у 2010 році депутатський корпус підтримав мою ініціативу, і ми прийняли перспективну програму «Дороги Олександрії» на 2011-2015 роки.

Ми порадилися з жителями, які дороги потрібно відремонтувати першочергово. На це з 2011 по 2015 рік із міського бюджету виділено понад 23 мільйони гривень, у тому числі у нинішньому році – майже дев’ять мільйонів. Для прикладу: за 2006-2010 роки на дороги із бюджету пішло більше п’яти мільйонів.

Крім того, у договорах на виконання робіт передбачений гарантійний термін експлуатації доріг: на поточний ремонт – 3 роки, на капітальний – 5-7 років. Це стимулює підрядні організації якісно виконувати роботи та, у разі виявлення недоліків, виправляти їх за власні кошти.

Основні обсяги ремонту доріг у нас виконані. Тому розпочалися роботи з асфальтування прибудинкових територій, яких на сьогоднішній день уже виконано майже 14 тисяч квадратних метрів. У цьому році роботи з асфальтування доповнено ремонтом тротуарів, і вже відновлено 12,7 тисячі квадратних метрів асфальтобетонного покриття.

Разом із тим, розуміючи, що треба відповідати вимогам сучасності, виховувати у жителів почуття патріотизму і любові до рідного міста, втілюємо в життя принцип «Олександрії – європейське обличчя». Саме тому останнім часом  змінився і зовнішній вигляд Олександрії. З’явилися нові улюблені місця відпочинку городян, упорядковані парки та сквери. У місті є дві безкоштовні зони WI-FI, якими можуть користуватися усі бажаючі.

Підсумовуючи, зауважу, що останні п’ять років ми працювали над тим, аби Олександрія дійсно стала містом із європейським обличчям. Сьогодні у ньому жити зручно і комфортно. І якщо олександрійці й надалі довірять мені виконувати функції міського голови, на наступні роки пріоритетним завданням для мене і моєї команди стане створення нових робочих місць. Перші напрацювання у даному напрямку ми вже маємо. А однією командою з жителями міста ми зможемо досягти реальних результатів.

Інна Московченко для «Кiровоградської правди» i «Олександрiiського тижня»

, .

коментарі 4

 • Читатель пишет:

  В год выборов мы прекрасно видим, куда идут деньги налогоплательщиков, работа кипит во всех службах, а вот куда деваются эти огромные средства в остальные года – совершенно неясно и не понятно.

  Мне нравится! Thumb up 0

 • Gavrilenko пишет:

  Немного не в тему, но про деньги – сегодня услышал по “112” интереснейшую цифру. Вот хватают коррупционеров старых и новых пачками, показывают по ТВ,шумят, судят, а на поверку оказывается, что в годсбюджет вернули за год всего 8(!) тыс. грн!!!!

  Мне нравится! Thumb up 0

  • ARлEkiNO пишет:

   Чаще смотрю “112”-й, раньше говорили о 5-ти! несомненный прогресс. Интересно эти ” фантастические суммы”, с одного или со всех – хотелось бы оценить масштабы усилий армии правоохранительных структур безбедно существующих на деньги налогоплательщиков.

   Мне нравится! Thumb up 0

 • ARлEkiNO пишет:

  Многие помнят Трумена, но мало кто знает его жизнеопределяющее кредо : “Если вы не в состоянии убедить, так хоть запутайте”. Налицо ярчайшие тому подтверждение…даже в самом неоконченном заглавии…КОМУ?
  Для примера: – хваленый “Житлогосп”- искусственно созданная монопольная структура, беЗтендерно применённая и функционирующая в нашем граде, вопреки решениям Хоз. Суда вступивших в законную силу, – около 10% денег жителей многоэтажек “пожирает” на своё содержание ; 20% этих же денег “дарит” НДСу(Наглость Достигшая Совершенства), в отличие от мелких ЧП, которых, в конечном счёте и нанимают для выполнения работ на оставшиеся70% взнесшихся на содержание дома. Но без “прокладки”, можно же и все 100% использовать на ремонты разрушающегося жилищного фонда… Опыт наш изучают…ню..ню. Ещё дедушка Лев Николаевич знал и не скрывал – СИЛА ВЛАСТИ , В НЕВЕЖЕСТВЕ НАРОДА.

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень