28.12
2020

В Олександрійському водопровідно-каналізаційному господарстві ОКВП «Дніпро – Кіровоград» готується до запуску два міні-заводи із виробництва гіпохлориту натрію.

Це реагент, який використовується для очищення питної води та покращує якість знезараження води в процесі її підготовки. Також власне виробництво є своєрідною страховкою на випадки перебоїв з постачанням товарного гіпохлориту та зрідженого хлору. Монопольне положення цього сегменту українського ринку займає АТ «Дніпроазот» – кілька років тому вже був прецедент, коли завод припинив постачання зрідженого хлору водоканалам, а після поновлення поставок підняв ціну на реагенти у шість разів. Це мотивувало водоканали відшукувати альтернативи товарному гіпохлориту та зрідженому хлору.

У Кропивницькому та Знам’янці такі міні-заводи вже працюють, в Олександрії вже готуються до пусконалагоджувальних робіт та безпосереднього старту виробництва.

Гіпохлорит натрію виготовляється із звичайної солі. Її додають у попередньо підготовлену воду певної температури (влітку теплу воду з мережі охолоджують, а взимку – підігрівають на спеціальному обладнанні). Сіль розчиняється у воді, після чого через неї пропускають електричний струм. В результаті хімічної реакції утворюється гіпохлорит натрію, який надходить у спеціальні резервуари для зберігання, та водень, який вивільняється в атмосферу без жодної для неї шкоди. Вся лінія виробництва є нешкідливою для працівників та довкілля.

Якість та окислювальна здатність гіпохлориту натрію власного виробництва значно вища за якість покупного. До того ж, зберігати гіпохлорит, отриманий електролітичним методом, можна до року, тоді як покупний втрачає аж до п’яти відсотків своєї концентрації вже за місяць зберігання. Повністю установка окупиться приблизно за три роки.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень