20.05
2019

19 травня активісти в Олександрії розвісили на табличках декомунізованих вулиць червоні совки з “антисовковими” гаслами.

Таким чином місто долучилось до акції Громадянського руху “Відсіч” “СОВОК не пройде”, яка також відбулась у Сумах, Львові, Одесі, Маріуполі, Кременчуці, Херсоні, Дніпрі, Харкові, Житомирі, Вінниці та Києві.

У такому форматі активісти відреагували на спобу міського голови Харкова Геннадія Кернеса повернути ім’я Жукова проспекту та станції метро в Харкові, які в рамках декомунізації перейменували. Наразі станція метро називається “Палац спорту”, а проспект – правозахисника, засновника Української Гельсінської групи Петра Григоренка.

Символічні совки з’явились на центральних вулицях Олександрії – Перспективній, Григорія Усика, Бульварній і площі Соборній, де є оновлені таблички, розповів Леонід Овчаренко, координатор “Відсічі” в області.

За словами активіста, місцева влада поки не має поривів міняти нові назви, але загалом патріотичних найменувавнь дуже бракує, а багато декомунізованих вулиць мають максимально нейтральні назви.

Активісти вважають намагання мера Харкова та будь-які інші схожі ініціативи неприпустимими й переконані, що в разі успіху прорадянських ініціатив Кернеса в Харкові ревізія декомунізації пошириться на всю Україну.

Прикріпивши червоні совки біля табличок перейменованих вулиць активісти вирішили нагадати, що “совку” тут не місце.

“Гречка”


Один комментарий

 • Дід Панас пишет:

  Кто не знал… -Так патриотизм воспитывают, долго и нудно, а не тупо насаждают. Или как пугало огороднее лампичат-развешивают токма испуга для…
  Жовтоблакитні перила мостів, патріотично кольорові пеньки і урни пережили… – Переживемо і “Червоні совки”! У совка, есть основная функция – смести на него мусор и выбросить на помойку. – Очень нужный инструмент!))
  “Патриотизм, – последнее прибежище негодяев” – с лёгкой руки Льва Толстого (из англ.) передано нам в употребление…
  И Салтыков-Щедрин, ловко пошутил – “Если заговорили о патриотизме, так и смотри, значит где-то, чего-то украли!” -Очень напоминает прямо пропорциональную зависимость))

  Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень