12.01
2021

В Олександрії відбудовують резервну мережу головного каналізаційного колектора, яка транспортуватиме стічні води на очисні споруди в разі аварійної ситуації на основній мережі.

В Олександрії ще за радянські часи головний колектор збудували у дві нитки, проте одна з них повністю прийшла в непридатний стан, і вже більше 10 років колектор працює на одну нитку.

Така ситуація є неприпустимою – аварія на єдиній каналізаційній магістралі призведе до повної зупинки всієї системи водовідведення та водопостачання Олександрії. Всі нечистоти йтимуть напряму в річку Інгулець, а це спричинить екологічну катастрофу міжобласного масштабу (Інгулець є притокою річки Дніпро і далі по течії на ній є водозабірні споруди інших населених пунктів). До того ж, у разі пориву каналізації значно погіршиться санітарно-епідеміологічний стан населеного пункту та прилеглих територій.

Для забезпечення надійності роботи каналізаційного колектора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» розробило проектно-кошторисну документацію. Для фінансування робіт підприємство направило відповідні запити до департаментів житлово-комунального господарства та департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації. В результаті підприємству виділили майже 10 мільйонів гривень з фонду навколишнього середовища обласного бюджету на реалізацію цього проекту.

ОКВП «Дніпро – Кіровоград» провело тендер та 16 грудня 2020 року уклало угоду з київською компанією «КСМ-ГРУП». Роботи почалися одразу. На даний момент замінено близько 700 метрів трубопроводу діаметром 400 мм. Загальна довжина траси трубопроводу становить 3,1 км.

За умови своєчасного та в повному обсязі виділення у 2021 році коштів на будівництво роботи планують завершити вже до середини поточного року.

ОКВП «Дніпро – Кіровоград»

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень