23.03
2021

На останньому засіданні виконкому міськради було розглянуто Положення про порядок та умови надання платних соціальних послуг, що надаються територіальним центром соціального обслуговування.

Це зроблено з «метою врегулювання питання надання платних соціальних послуг, відшкодування витрат, пов’язаних із утриманням громадян, які бажають обслуговуватися територіальним центром соціального обслуговування, однак не підпадають під безоплатне обслуговування». Такими змінами держава намагається підтримати осіб похилого віку, у яких середньомісячний сукупний дохід складає менше двох прожиткових мінімумів (для осіб, які втратили працездатність), а це з 01 січня 2021 року – 3538 грн.
За словами директорки Олександрійського територіального центру Олени Грінчак безоплатно через базовий набір соціальних послуг зможуть отримувати допомогу не лише одинокі громадяни похилого віку, а й ті що мають дітей, але дохід яких буде менше вказаної суми. Проте втратять таку можливість ті громадяни, які отримують в місяць більше 3538 грн.
«Отже, раніше керувалися визначенням статусу особи, а тепер лише доходами, які отримує особа/сім‵я», – зауважила вона.
З установленням диференційованої плати соціальні послуги будуть отримувати категорії осіб середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, однак не перевищуючи чотирьох (на сьогодні це від 3538 до 7076 грн).
Платні соціальні послуги (за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб відповідно до законодавства) будуть отримувати категорії осіб середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб (від 7076 грн).
Отже, якщо людина (незалежно чи вона одинока, чи ні) отримує дохід менший двох прожиткових мінімумів, то вона буде мати право на отримання безкоштовних послуг у обсягах визначених Державних стандартів. Якщо вона виявить бажання отримувати послуги більше визначених Державних стандартів, то це вже за окрему плату. Якщо середньомісячний середній сукупний дохід – від двох до чотирьох прожиткових мінімумів, то застосовується диференційована плата у розмірі 75 відсотків. Повністю платні послуги надаватимуться тим, у кого дохід вищий чотирьох мінімумів.
З повним переліком платних соціальних послуг можна ознайомитися на сайті міської ради.


С. Іванов

Один комментарий

  • віталій пишет:

    З чого складається безлплатна допомога? Дайте відповідь будь ласка.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень