17.09
2015

Затверджена нова змінена форма декларації про доходи і витрати. В нових бланках декларацій не треба зазначати суму доходу, а лише вид доходу та найменування організації, де громадянин отримує цей дохід. Але наголошуємо, що ті громадяни, які подавали до управління праці та соціального захисту населення раніше, заяви і декларації на отримання субсидії не треба заповнювати і подавати повторно. Заповнювати і подавати документи необхідно лише тим особам, які ще не звертались.

Відбулися зміни, що стосуються надання доходів громадянами та їх розрахунку:

– заявники мають право вибору періоду доходів при призначенні житлової субсидії: попередній календарний рік або три місяці перед місяцем, з якого буде призначена житлова субсидія. У разі, коли дохід заявника зменшився порівняно з попереднім календарним роком, житлова субсидія може бути призначена на підставі доходів за останні три місяці за умови надання до управління праці та соціального захисту населення довідок про доходи таких осіб за цей період за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

– розмір пенсійної виплати враховується за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія;

– для обчислення доходу непрацюючих громадян, яким призначено пенсію вперше або якщо вони залишили роботу в період, за який враховуються доходи, і не мають інших доходів, крім пенсії та доходів від особистого селянського господарства, в сукупному доході пенсіонера враховується розмір призначеної щомісячної пенсії;

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, – двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, – трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Вищезазначені зміни, що стосуються доходів, не означають, що тим громадянам, яким вже призначена субсидія, буде проводитись перерахунок. Ці зміни дали можливість більшому колу осіб отримати житлову субсидію.

Також відбулись зміни, що стосуються терміну призначення субсидії. У разі, якщо громадяни перебувають у складних життєвих обставинах і не змогли своєчасно (протягом двох місяців з початку опалювального(не опалювального)сезонів) звернутись за призначенням субсидії то у них є право звернутись до комісії створеної при міській раді та на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання субсидія таким громадянам може призначатись з дня виникнення права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії.

.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень