2.10
2018

Інформацію про розробку програми, що регулює чисельність безпритульних тварин на території Олександрійського району на 2018–2026 роки, озвучили під час засідання  Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Piccy.info - Free Image Hosting

Доповів про програму начальник Олександрійського районного управління Держпродспоживслужби Станіслав Лум’яник. За його словами термін реалізації програми передбачає три етапи: I етап — 2018-2019 роки, II етап — 2018–2021 роки, III етап — 2021–2026 роки. Про це повідомляє  сайт Олександрійської РДА.

Посадовець відзначив, що неврегульованість поводження з тваринами призводить до поширення інфекційних та паразитарних хвороб серед людей. Так, у  2018 році в Олександрійському районі склалася складна ситуація щодо захворювання тварин на сказ. Так, за звітний період викрили 9 неблагополучних пунктів по сказу тварин, а за вакцинацією до міжрайонного лаболаторного центру звенулися за рік 29 осіб, з яких 19 чоловік були вакцинованими.

Мета програми  –  координація дій органів всіх гілок влади, суб’єктів господарювання та активізація населення для створення умов, що сприятимуть наведенню порядку щодо питань утримання і поводження з домашніми та іншими тваринами, обмеження їх шкідливого впливу на благоустрій сіл, міст та здоров’я людини, відповідальність за жорстоке поводження з тваринами.

Передбачено, що реалізація програми  здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів. Крім того, також прогнозується залучення коштів за рахунок інших джерел фінансування.

За словами Станіслава Лум’яника, основними шляхами боротьби зі сказом, які передбачені програмою, є впровадження системи гуманного вилову безпритульних тварин, проведення масової стерилізації безпритульних тварин, щеплення та лікування безпритульних тварин, створення загальної інформаційної служби пошуку тварин, що загубилися, проведення роз’яснювальної та агітаційної роботи серед власників тварин про необхідність стерилізації домашніх тварин, впровадження суворого контролю в місцях продажу тварин, недопущення вилову тварин шляхом отруєння та відстрілу, розбудова органами місцевого самоврядування притулків для безпритульних тварин, а також підтримка діяльності громадських організацій -захисників тварин  і таке інше.

Враховуючи складність ситуації,що пов’язана із захворюванням тварин на сказ в Олександрійському районі, Програму присутні   підтримали. Тепер документ, що регулює чисельності безпритульних тварин на території Олександрійського району Кіровоградської області на 2018–2026 роки  внесуть на розгляд та затвердження на сесії районної ради.

Кіра Давидова

Один комментарий

  • Potap пишет:

    “Нам бы успеть добежать до канадской границы”…
    Пересечь бы городскую чертУ,…за ней районные программы к чЕрту.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень