28.09
2018

У музеї нові експонати

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Представник Національного військово-історичного музею України Борис Первун передав Олександрійському музею речі, знайдені на території села Косівки Олександрійського району.

Частина знахідок відноситься до періоду ХІХ – поч. ХХ століть і представляє собою знаряддя праці: гайкові ключі різних видів – для коліс возу, під чотирикутну гайку, розвідний; сільськогосподарський реманент, посуд тощо. Особливо цікавою є кахельна плитка для облицювання каміну з клеймом виробника з Могилевської губернії.

Друга частина переданих знахідок відноситься до періоду Другої світової війни. Це частини німецького військового спорядження: тубуси для протигазу і пороху, частини зброї, підкови і набійки на взуття тощо. Наявність таких знахідок у великій кількості в селі Косівці обумовлено тим, що через село проходила лінія німецької оборони під час боїв у листопаді-грудні 1943 року.

Передані предмети були задокументовані в фондах музейного центру та будуть представлені в експозиціях.

Борис Первун планує організувати в музейному центрі виставку документів, пов’язаних з колективізацією 1930-1950-х років, повідомляє сайт міськради.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень