12.10
2020

В обласному центрі народної творчості у Кропивницькому влаштували виставку петриківського розпису олександрійської майстрині Анни Душиної. Презентували понад пів сотні робіт – картин, посуду та одягу.

За словами Анни Душиної, петриківським розписом захопилася під час навчання у Дніпропетровському університеті імені Гончара. Для виставки майстриня відібрала роботи різних років. Серед робіт – автопортрет, розміром два на два метри.

Одяг розмальовує акриловими фарбами, які витримують прання. Найбільше, зі слів майстрині, любить розписувати дерев’яний посуд: ”У мене була ціла колекція тарілок – весна, зима, літо і осінь. Використовувала традиційні елементи – цибульки, мальви, колоски, образ української дівчини. У Петриківці є така особливість – перехід від одного кольору до іншого. Для цього потрібно добре набрати пензлем один колір і додати трішки на кінчик червоної фарби. Потім виводити мазок”.

За чотири роки майстриня створила понад сотню авторських робіт. Більшість із них зберігаються у приватних колекціях в Україні, Польщі, Іспанії, Ізраїлі та Росії.

Суспільне

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень