28.12
2015

У неділю, 27 грудня, в Кіровограді відбувся мітинг проти перейменування міста в Інгульськ. Як інформує видання “Гречка”, в акції взяли участь близько 500 містян, які вимагали перейменувати місто в Єлисаветград.

Під час мітингу виникало кілька сутичок, також було зламано два мікрофони. Одному з мітингувальників стало зле – йому викликали швидку.

Наприкінці акції перед присутніми виступив міський голова Кіровограда Андрій Райкович. Він заявив про те, що питання назви міста має вирішуватись у правовому полі, можливо на місцевому референдумі. Райкович пообіцяв особисто відстоювати інтереси громади і довести її думку до депутатів Верховної ради.

Нагадаємо, 23 грудня профільний комітет парламенту підтримав перейменування Кіровограда в Інгульськ. 26 жовтня в Кіровограді оприлюднили результати опитування кіровоградців про перейменування міста. Найбільше кількість голосів набрав варіант “Єлисаветград”. Однак Кіровоградська міська рада вирішила не передавати до парламенту лише цей варіант. На розгляд Верховної Ради тоді направили сім ймовірних варіантів, які набрали найбільше голосів на громадських слуханнях.

Сайт Depo.Кіровоград не обмежився передруком з “Гречки” і доповнив свій матеріал заголовком: «У Кіровограді БПП разом з бабусями Московського патріархату оголосив війну Інгульську». Вiн пише, що на недільний мітинг на підтримку Єлисаветграду прийшло близько 500 противників перейменування міста в Інгульськ. Чимала частина з них — люди похилого віку, дехто прийшов з іконами – вочевидь, Святої Єлизавети, покровительки російської імператриці Єлизавети, на честь якої свого часу і було назване місто. З цих причин саме за цю назву активно агітують в Московському патріархат».

Г. Сергеев

, .

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Перейменовувати на догоду тимчасовій ідеологічній доктрині, це однаково , що розкопати могили (засновників, розбудовувачів міста, які обрали назву того що створили, бо мали на це право!) і глумитись над іхніми кістками. Це найвища ступінь морального вандалізму, це вишукана мерзенна неповага до своіх предків.
    Якби вони могли – прокляли б. А може це в чергово насаджене умопомешательство і є втілення іх прокляття!!!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень