30.07
2022

Щороку 28 липня у всьому світі проводиться Всесвітній день боротьби з гепатитом. Напередодні цієї дати ми зустрілися з керівником благодійної організації «Шлях до життя» Анатолієм Тримбачем, який багато років присвятив боротьбі з цією недугою.

– Гепатит називають “лагідним убивцею”, бо вбиває він повільно та непомітно, – розповідає Анатолій. – Гепатит викликає цироз та рак печінки, але на перших етапах хвороба проходить безболісно та відсутні якісь симптоми. З моменту зараження до появи перших ознак може пройти до 20 років.
Перші симптоми хвороби: жовтизна шкіри та очей, тяжкість у правому підребер’ї та гіркота у роті. Захворювання поширюється статевим шляхом та через кров. Заразитися можна усюди, де можливий контакт зараженого предмета з кров’ю людини. Це можуть бути перукарні, косметичні салони, стоматологічні кабінети. Тому за будь-якої підозри на зараження потрібно пройти обстеження, а при виявленні інфекції – курс лікування.
Офіційно в Олександрії зареєстровано 251 особа з гепатитом С, з гепатитом В – 45, але насправді ця цифра вдесятеро більша. Також у нашому місті відомі летальні випадки результату від цирозу печінки, спричиненого гепатитом.
Раніше його лікування коштувало великих грошей – близько 3 тис. доларів. До того ж, ті препарати, які пропонувалися у продажу, завозилися в Україну контрабандою і жодної гарантії не мали.
І лише у 2017 році в Україні з’явилася програма безкоштовного лікування та надійшли необхідні препарати. На жаль, у зв’язку з війною вони знову стали дефіцитом, оскільки призупинено їх завезення в Україну. Сучасна медицина не стоїть на місці, і сьогодні з’являються нові препарати, які дешевші та ефективніші.
Наша організація не може допомогти всім у лікуванні, але виявити інфекцію гепатиту в наших силах. Тому кілька разів на рік ми проводимо акції з безкоштовного тестування на ВІЛ та гепатит. Щоразу нам доводиться шукати спонсорів, людей, небайдужих до долі інших і які можуть надати реальну матеріальну допомогу.
Медична статистика свідчить про те, що збити хвилю захворюваності не вдається, а також про те, що люди, як і раніше, безтурботно ставляться до свого здоров’я. Тому запрошуємо всіх пройти безкоштовне та анонімне обстеження на гепатит С та ВІЛ у наш офіс, розташований у Будинку побуту (графік роботи: понеділок – п’ятниця, з 9.00 до 12.00).

С. Іванов

коментарі 2

  • вавада официальный сайт бонус +при регистрации пишет:

    Пожалуй, так и есть.

    Мне нравится! Thumb up 0

  • Олеся пишет:

    Спасибо вам большое за информацию. Для восстановления емкости нужно заменить «слабые звенья», поэтому восстановление ёмкости батарей 48 вольт необходимо производить после диагностики тяговых аккумуляторных батарей.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень