14.03
2020

Після введення подвійних рахунків щодо оплати послуг за спожитий природний газ в Олександрії зросла соціальна напруга серед населення. Тому міський голова С.Цапюк звернувся з офіційним листом до Прем’єр – міністра України
Д.Шмигаля, голови Верховної Ради України Д.Разумкова, голови НКРЕКП В.Тарасюка, депутата Верховної Ради О.Воронька щодо врегулювання відповідної проблеми на рівні держави. У листі йдеться:

«Олександрійська міська рада змушена звернутися до Вас з приводу змін у сфері надання послуг з газопостачання, що відбулися з 1 січня 2020 року та стосуються інтересів як мешканців м.Олександрія, так і споживачів даних послуг країни в цілому.
Відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 24.12.2019 було встановлено нові тарифи на доставку природного газу, а також змінено порядок оплати послуг з доставки газу. З січня 2020 року плату за доставку природного газу було вилучено з рахунків за газ, а споживачі даних послуг почали отримувати окремі рахунки: один безпосередньо за природний газ, а інший – за його розподіл.
У зв’язку з такими нововведеннями у сфері газопостачання до Олександрійської міської ради почали надходити численні звернення та нарікання від жителів м.Олександрія з приводу подвійних рахунків за послуги за спожитий природний газ.
Олександрійська міська рада також стурбована даним питанням, адже свого часу за сприяння міської ради та за рахунок коштів, виділених з міського бюджету, було побудовано тисячі кілометрів газопроводів на території Олександрії та селищ, підпорядкованих місту.
У подальшому вказані газопроводи були передані у підпорядкування ВАТ «Кіровоградгаз», яке упродовж багатьох років користувалося ними, одержуючи чималі прибутки.
Крім того, жителі міста самі брали участь у побудові газопроводів до своїх осель за свої власні кошти.
Однак, при передачі на баланс ВАТ «Кіровоградгаз» даних газопроводів жодної компенсації ані міський бюджет, ані споживачі не отримали.
До того ж, під час проведення оплати в банківських установах двох платіжних документів за газ споживачам м. Олександрія доводиться сплачувати подвійну комісію за банківські послуги, так як у відділенні Олександрійського управління з експлуатації газового господарства ВАТ «Кіровоградгаз» відсутні каси, в яких мешканці міста могли б здійснювати оплату послуг з газопостачання без комісії банків.
А тому у жителів нашого міста та виконавчого комітету Олександрійської міської ради постає логічне питання: чому споживачі повинні сплачувати ВАТ «Кіровоградгаз» за доставку до їх домівок природного газу, якщо газопроводи до цих помешкань були побудовані за їх власні кошти та кошти міського бюджету.
Крім того, прибутки, які протягом багатьох років за рахунок користування вказаними газопроводами отримувало ВАТ «Кіровоградгаз», взагалі мали б сприяти зменшенню тарифів на природний газ для населення з боку даного підприємства.
Враховуючи наведене вище, виконавчий комітет Олександрійської міської ради вважає запровадження НКРЕКП окремого рахунку за послугу з розподілу газу необґрунтованим, так як такі дії Національної комісії спрямовані лише на захист інтересів монополістів – надавачів зазначених послуг і зовсім не враховують права споживачів газопостачальних підприємств.
У зв’язку з цим та на підставі п. 2) ст. 116 Конституції України просимо Вас ініціювати розгляд питань:
1) про відміну діючого на сьогоднішній день порядку оплати послуг з газопостачання для населення, згідно з яким дана оплата передбачається здійснюватися за двома окремими рахунками: за спожитий природний газ та за його розподіл, та повернути оплату за спожитий газ за одним рахунком;
2) про розробку та передбачення в законодавстві норми, згідно з якою газопостачальні підприємства мають офіційно оприлюднювати щорічну звітність щодо фінансово-господарських показників своєї роботи та, у разі отримання ними прибутків, здійснювати перерахунок тарифів за природний газ для населення у сторону їх зменшення;
3) про проведення розрахунків для визначення обсягу коштів, інвестованих населенням країни та органами місцевого самоврядування у будівництво газопроводів, та врахування цих коштів з метою зниження діючого тарифу на природний газ для населення.
Про результат розгляду даного листа просимо Вас повідомити Олександрійську міську раду в установлений законодавством термін.

САйт мiськради

коментарі 2

 • Анонім пишет:

  Піар і прояв некомпетентності мером, ну хоч би проведення газопроводів за власні кошти більшість людей змогли отримами субсидію і за ці 5 років ой не мало коштів пішло жителям( держава виграла б якщо не було б цих газопроводів ,а мер не розуміє цього , бо за ціль поставив попіаритись) тож багатьом субсидії вже повернули вкладені кошти в будівництво газопроводів, те ж відноситься і до відмови використання мазуту на котельних, там теж окупилися витратибудівництва газопроводів, а відмова від котелень на димитрово взагалі вирішила проблему несплати за тепло та втрат на теплотрасі ( індивідуалка це індивідуалка, і це окупилося) а звести знову в одну платіжку два платежі – вершина розуму, можливо по аналогії квитки в автобусі продавати відповідно до ваги пасажира?( в старій то схемі оплата за транспортування була в кожному кубі газу і не враховувала ні кількість газовиз приладів ні газ лічильників- що сильно впливає на вартість транспортування газу і повірку лічильників) тож як не пересічний житель а трішки орієнтуючись скажу про мера і виконком – назвою фільма ” тупой и еще тупее” а ви жителі хавайте і вірте цьому піару, обирайте їх знову і знову, вони вас використають ще не раз ,але у власних потребах.

  Мне нравится! Thumb up 0

  • Анонімуs - 2 пишет:

   Якщо оплата була у кожному доставленому і спожитому кубі газу, то НАХРЕНІЩА ЇЇ було звідти витягати???
   Ніякого ринку газу в Україні нема!!! Не дуріть лукаво!
   Розділили, по хитрожопому і створили ДВІ компанії, то чого тарифну ціну газу СУКИ не можете самі друг з другом поділити??? Дві платёжки вам подавай!! Окатишів тачку не хо-хо?
   Шановного мєра опорочіть рєшілі!? А он пєред выборами о пиаре, не о людях же печется.
   Вот хотел бы помочь людям на самом деле. Взял бы и заставил ТКЭ отсудить переплаченные за газ деньги за 2,5года, на основании выигранного апелляционного суда по делу√826/9663/16 вступившего в силу летом 2019г. Это иск Юли к КМУ и “Нафтогазу”! Реально и вполовину дешевле были бы платежи за отопление у людей от центрального отопления! За две зимы прошедших!
   И сравнили бы тогда с тарифами от дровянных котелен им.МЭРа, в пору было бы брехуну и повеситься!…
   А Вы напраслину на защитника нашего писькосланца сочинителя-челобитчика к Премьєру, новому, свежєму без червей гоните!
   Ай ніхарашо!))

   Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень