16.10
2022

Ті, що рятують життя

Рубрика: Новости. Автор: Olena

Чесно кажучи, колись я вважав, що немає найлегшої медицинської професії, ніж анестезіолог: прийшов, уколов, пішов. Проте знаючі люди пояснили, що ця спеціальність – одна з найповажніших у медицині: від професійності анестезіолога залежить не тільки безболісне і безпечне лікування хворого, а і його життя. Тож з приводу Дня анестезіолога, що відзначається в Україні 16 жовтня, ми зустрілися із завідувачкою відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії міської лікарні №1 Тетяною Дьячук, яка розповіла про роботу медиків свого відділення.

– Анестезіологія – це окремий розділ медичної науки, що вивчає теорію та практику штучного усунення болю, методи керування функціями організму до, під час та після- операційний періоди, – розповідає Тетяна Миколаївна. – А щодо розвитку цього направлення у нашому місті, то воно має давню історію та багатий досвід.
Першим лікарем-анестезіологом в Олександрії був Орест Лисовський, який розпочав роботу в цьому направленні в 1967 році. А в 1973 було відкрите відділення реанімації при міській лікарні. Зараз це одна з найпотужніших ланок Центральної міської лікарні, в якій налічується 50 працівників, у тому числі чотири лікарі вищої категорії.
У нас склався колектив справжніх професіоналів, досвідчених фахівців, які готові прийти на допомогу будь-якої миті при будь-яких обставинах. І це стосується не лише лікарів, а й усього медицинського персоналу. Наші медичні сестри досвідчені та грамотні фахівці, адже не секрет, що саме від їхньої роботи на 50 відсотків залежить успішне лікування хворого.
Служба інтенсивної терапії – це надання допомоги у критичному стані, комплекс лікувальних заходів, спрямованих на усунення або попередження порушень життєво важливих функцій організму при виниклих важких обставинах.
Це найскладніша та найвідповідальніша служба, від згуртованої та професійної праці якої, без перебільшення, залежить життя людини. Тут працюють 10 медичних сестер високої кваліфікації. За рік через відділення проходить близько 600 пацієнтів. Треба відзначити, що за останні роки кількість хворих, що опиняються на реанімаційних ліжках, зросла, і немала в цьому “заслуга” епідемії коронавірусу, що пройшла нашим містом.
Палати інтенсивної терапії оснащені сучасним обладнанням, а апарати ШВЛ та УЗІ – на рівні світових стандартів.
Служба анестезіології не менш важлива. Правильне знеболювання при оперативному лікуванні – це запорука подальшого лікування та одужання хворого. Сьогодні медицинська наука пішла в цьому питанні далеко вперед. До речі, наше відділення незабаром має поповнитися сучасною наркозно-дихальною апаратурою. Також сподіваємося отримати новітні монітори, за допомогою яких медики слідкують за життєдіяльністю пацієнта…
Що стосується завідувачки відділення, то вона про себе особисто розповідати не любить, тож за неї це зробили ті, хто її добре знає. Виявляється, у наступному році виповниться 40 (!) років, як Тетяна Миколаївна працює у цьому відділенні. Медицина стала її покликанням з юного віку, коли після закінчення школи вона вступила на лікувальний факультет Дніпропетровського медичного інституту. У 1983 році Тетяна за направленням приїхала до Олександрії – тут уже працював її чоловік, Сергій Дьячук. Вона влаштувалася на роботу до міської лікарні №1, де й працює по цей день.
Про Тетяну Миколаївну кажуть, що вона сильна жінка і не дає поблажок тим, від кого залежить життя та здоров’я людини. Проте до хворих ставиться, як до своїх ближніх, – з любов’ю і чуйністю. За це її й поважають та цінують як колеги, так і пацієнти відділення.

В. Петренко

Один комментарий

  • Евгения пишет:

    Спасибо за исчерпывающую информацию. Мне посоветовали купить фильтры на погрузчик LIUGONG CLG 835 в ЦКЗ.

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень