28.04
2023

Вже чверть століття у нашому місті дарує свою творчість народний аматорський колектив спортивного бального танцю “Олександрит” і його незмінний керівник Світлана Стукаленко. В квітні 1998 року вихованці “Олександриту” зробили свої перші кроки в танцювпльній залі в ПК “Світлопільський”. Саме з тих пір розпочався славетний шлях одного з найвідоміших колективів міста. Сьогодні Світлана Миколаївна розповіла нашим читачам про свій творчий шлях і перші 25 років життя свого колективу.

Танцями захоплювалася з дитинства, тож вступ на хореографічне відділення до Кіровоградського Центрально-українського ліцею-інтерната А. Короткова був свідомим вибором. За результатами відмінного навчання мене мали взяти без екзаменів до профільного Вишу, але через стан здоров’я плани змінилися. В моєму житті розпочався “скажений” період – робота на заводі Червона зірка” , заміжжя і народження доньки, навчання у двух Вузах одночасно: у Кіровоградському педагогічному університеті ім. Винниченка і Олександрійському вищому училищі культури. І в цей же час я отримала пропозицію очолити щойно створену філію Кіровоградської школи спортивно-бального танцю в Олександрії і, почалося… Насичене, цікаве і непередбачуване життя, все і відразу! Проте, цей період, напевне, ніколи в мене і не закінчується (сміється – авт.).

По закінченню ВУЗу працювала в школі, після закінчення олександрійського ВУК отримала пропозицію викладати хореографію в училищі І я переїхала в Олександрію, хоча до цього часу, щотижня, їздила на роботу з обласного центру. Якраз у цей час директор ПК “Світлопільський” В. Григораш запропонував мені вступити в штат Палацу культури – з тих пір І по сьогоднішній день ПК є для мене другою домівкою (на той час бально-спортивні танці тільки з’явилися в Олександрії, і це був єдиний клуб у місті. Зараз він має повну назву: народний аматорський клуб бально-спортивного танцю «Олександрит» Світлани Стукаленко)…

На жаль, “домівку” колективу сьогодні вже важко назвати гідним місцем для повноцінних занять. Зі стелі сиплеться облуплена фарба, зі стін штукатурка. Влітку в залі спекотно, взимку – холодно. З вікон дме. За ці роки у приміщенні не було жодних ремонтних робіт, нажаль, завжди не вистачає коштів. Добре, що минулої осені в ПК прочистили систему опалення і, заходячи взимку до зали, тренер-педагог та її вихованці хоч пару ротами не пускали.

Та незважаючи ні на що, “Олександрит” продовжує виховувати кращих танцюристів міста, серед яких багато відомих імен. Олександр Лещенко – режисер-хореограф, художній керівник балету “Форсайт”, Євген Крисько – танцівник основного складу національної опери України. Список можна продовжувати довго.

Немало моїх вихованців, – продовжує Світлана, – знайшли себе не лише в Україні, ставші танцівниками, тренерами та керівниками хореографічних колективів, а й за кордоном. Дехто влаштувався працювати в шоу на круїзних лайнерах. Чудова можливість подивитися світ, набути досвід, вивчити мову й отримувати гідну зарплатню. Дехто відкрив власні танцювальні студії за кордоном. Ми пишаємось нашими вихованцями! ( До речі, донька Світлани пішла стопами матері і зараз керує хореографічним колективом «Діамант» у Кропивницькому – авт.).

А ось про наші нагороди можна говорити довго. Їх у нас скільки, – як особистих так і колективних – що, мабуть, ніхто не зможе й підрахувати.

Проте все це дається важкою систематичною працею, але з величезним задоволенням і прагненням ставати з кожним разом кращими. Я вважаю, що в танцях, як і в інших видах спорту і мистецтва, талант займає лише двадцять відсотків успіху, а далі – тренування, тренування і ще раз тренування. Це колосальна робота над собою, і за однією переможною сходинкою відкривається інша. Як кажуть, досконалості немає меж.

Однак, я ні в якому разі не прагну виховувати лише переможців змагань. Ні, в мене інше завдання – навчити всіх, хто до мене приходить полюбити танець, стати впевненішим, розкутішим, пластичнішим. Хтось стане чемпіоном, а хтось переможе свої комплекси, адже коли ти переміг себе, ти переможеш і інших.

До речі, працювати з наймолодшими, мабуть, найприємніше – вони щирі, відкрит, енергійні і смішні. А ось коли підростають, треба вже зважувати, що підлітки більш прискіпливо ставляться до себе, до зайнять, до можливих невдач. Комплекси, невпевненість, надумані проблеми заважають іти до мети.

Стосовно вікового цензу, то в нас його немає. Зараз найменшій танцівниці щойно виповнилося 2 роки і вісім місяців. Найстаршому танцівнику близько 60-ти. Таку вікову категорію у танцювальному спорті називають сеньйорами. Здебільшого вони займаються для душі. При формуванні груп, у нас немає конкурсного відбору, навчатися танцям може кожен, головне бажання. Єдиним обмеженням може бути стан здоров`я.

Стосовно запитань, а чи дорого коштує навчання танцями, то раніше я дала би схвальну відповідь. Адже свого часу саме танцювальні гуртки першими серед інших стали комерційними. Проте зараз, коли за все доводиться платити, танці, на тлі інших зайнять, коли є з чим порівнювати, не такі вже й дороговартісні. Звичайно, танцювальне взуття і костюми коштують не дешево. Турніри, концерти, конкурси, фестивалі, навчання, переїзди, харчування, проживання та інше – це все фінансується батьками. Непросто, але воно того варте!..

Керівник “Олександріту” багатогранна особистість. В одній особі Світлани танцювальний колектив має організатора, хореографа, постановника, режисера, звукооператора, сценариста, психолога і навіть швачку. Як їй це все вдається? Напевне від життєвої енергії, яку вона несе через своє життя та віддає улюбленій роботі. Натхнення, Світлано, та нових творчих успіхів!

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень