12.03
2017

   Нещодавно Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області розглянув кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань, стосовно громадянина К., колишнього завідувача сектору державної реєстрації Олександрійської районної державної адміністрації Кіровоградської області.

   У матеріалах слідства сказано: «Дана особа, займаючи посаду та виконуючи функції завідувача сектору державної реєстрації Олександрійської районної державної адміністрації Кіровоградської області, державного реєстратора, маючи 10-й ранг державного службовця (категорія «В») постійно здійснює функцію представника влади, тобто являється службовою особою.

   Відповідно до ч. 1. ст. 22 ЗУ «Про запобігання корупції», державним службовцям забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб.

    Проте громадянин К., займаючи вказану посаду, будучи службовою особою, з метою незаконного збагачення вирішив умисно вчинити одержання неправомірної вигоди».

   Якщо висловлюватися простіше, мова йде про банальний хабар, який вимагав та отримав цей «столоначальник». Так, 06.06.2016 року до реєстратора К. у приміщення центру надання адміністративних послуг Олександрійської РДА прибув житель нашого району Н. з метою реєстрації права власності на земельну ділянку. Державний чиновник К. переглянув технічну документацію на вказану земельну ділянку і передусім ввічливо, але твердо ошелешив заявника відмовою. Мовляв, реєстрація ну ніяк не можлива, оскільки, бачте, ось у технічній документації на земельний наділ, наданій жителем району Н., розробниками допущена невідповідність у назві адреси всього в одну літеру, а саме: у техдокументації вказана назва вулиці «Соломко», а у Державному реєстрі ця ж вулиця зветься «Соломка». Всього одна літера, але ж яка прикрість! Та він, державний реєстратор, теж людина, все розуміє, а тому саме з благородних міркувань, незважаючи на цю «страшну і фатальну» помилку, готовий піти назустріч хорошій людині і може вирішити вказану проблему всього за таку дрібничку, як дві з половиною тисячі гривень. А інакше – ніяк, мовляв, тупикова ситуація! Розгублений власник невеличкої земельної ділянки зрозумів: він ніяк не зможе «перестрибнути» через знахабнілого бюрократа, на якому наче світ клином зійшовся, щоб зареєструвати свою (законну, зауважимо) власність у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, тому погодився на умову здирника.

   9 червня 2016 року цей селянин Н., за попередньою домовленістю з посадовцем К., прибув до кабінету останнього, розташованого у приміщенні центру надання адміністративних послуг Олександрійської РДА, де і передав гроші – 2 500 грн копійка в копійку.

   Та треба ж статися халепі: тут нагодилися працівники поліції, які й затримали хабарника на місці злочину.

    Який же вердикт виніс йому суд? А вирок нашого найгуманнішого у світі суду був просто вбивчим.
Далі – витяги з офіційних матеріалів: «Таким чином, посадовець К. своїми діями скоїв злочин, передбачений ч. 1 ст.368 КК України: одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе з використанням наданої їй влади чи службового становища.

  Між сторонами кримінального провадження досягнуто та підписано угоду про визнання винуватості від 07 листопада 2016 року, згідно з якою прокурор та особа 2 (так у матеріалах зветься гр.К. – Прим. авт.) дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення та всіх істотних для даного кримінального провадження обставин, а також правової кваліфікації дій обвинуваченого. Обвинувачений зобов’язався під час судового розгляду у повному обсязі сформульованого обвинувачення беззастережно визнати свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення.

    Крім того, сторонами узгоджено покарання у виді штрафу в розмірі 1 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20 400 (двадцять тисяч чотириста) грн 00 коп. з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функції держави, строком на 1 рік.
У судовому засіданні особа 2 беззаперечно визнала свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України.

    При цьому судом з’ясовано, що 2 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим.

  Міра покарання, узгоджена сторонами, є достатньою для виправлення та перевиховання обвинуваченого, відповідає вимогам і загальним засадам призначення покарання.

    Обставинами, які пом’якшують покарання обвинуваченого, є щире каяття, сприяння розкриттю злочину.

    Обставини, які б обтяжували покарання обвинуваченого, не встановлені.

   Арешти, які накладено відповідно до постанов Ленінського районного суду міста Кіровограда від 11.06.2016 року та 17.06.2016 року на майно: грошові кошти в сумі 553 (п’ятсот п’ятдесят три) грн 00 коп., мобільний телефон марки Samsung Galaxy S7, мобільний телефон марки Nokia 105, автомобіль MITSUBISHI Lancer та квартиру двокімнатну загальною площею 62,7 кв.м, які на праві власності належать особі 2, скасувати.

   Стягнути з особи 2 на користь держави процесуальні витрати за проведення експертизи у розмірі 793 грн 86 коп».

   Слід також наголосити на такому цікавому моменті: відразу після затримання на місці злочину громадянин К. вніс заставу за звільнення від арешту, поки йшло досудове слідство, у сумі понад 80 тисяч гривень.

    Виходить, крапка? Ага, зараз! Не пройшло і трьох місяців після затримання у червні минулого року громадянина К., як він, перебуваючи на свободі під внесену заставу… схилив до дачі наступного хабара (вже у сумі понад 4 тис. гривень) нового «клієнта», якого він же свого часу (трохи раніше описаної вище історії) так само поставив у безвихідь відмовою у реєстрації ділянки з надуманої ним же причини! Звідки «клієнту» було знати, що пан К. на той момент уже був звільнений з посади держреєстратора і перебував під слідством за хабар? Отож новий прохач так само покірно «заніс» вказану суму пану К. «за вирішення проблемного питання». А тут знову халепа – ті самі гості у ті самі двері: так само, на місце злочину наскочила поліція і так само взяла громадянина К. під білі руки… Втім, це вже інша кримінальна історія, і вона ще не закінчилася: по даному епізоду ще триває досудове слідство. Отже, як кажуть, to be continued – далі буде.

    Для довідки: Відповідно до положення про сектор державної реєстрації Олександрійської районної державної адміністрації, державний реєстратор має такі повноваження:

   – здійснює керівництво сектором, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, сприяє створенню належних умов праці у секторі;

   – здійснює функції державного реєстратора;

    – подає на затвердження голові районної державної адміністрації положення про сектор;

     – затверджує посадові інструкції працівників сектору та розподіляє обов’язки між ними;

    – координує діяльність державних реєстраторів, контролює якість та своєчасність виконання ними обов’язків.

   Як бачимо, чомусь у даному положенні нема ні слова про так зване «рішалово» за гроші. Яка прикрість для посадовця!..

Наш кор.

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Прикрість у тім, що у другому епізоді посадовцем з владно-розпорядчими повноваженнями він уже НЕ був. І кому цікаво, що знав, чого не знав “клієнт”- дари приносячий?
    Якщо всюдисуща та всевидяча поліція з’являється ВИПАДКОВО, та так вдало – тоді підслідних повинно бути мінімум – ТРОЄ!!!

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень