29.10
2015

У день визволення України від фашистських загарбників міський голова відвідав Почесного громадянина Олександрії Миколу Сергійовича Соловйова.

Соловйов – учасник бойових дій Великої Вітчизняної війни, полковник гвардії у відставці. Усе своє життя він присвятив справі захисту Батьківщини. Призваний до лав Збройних Сил СРСР у 1942 році. Брав участь у звільненні від фашистських загарбників території України, Білорусії, Польщі, Німеччини. Під час війни отримав два поранення. При проходженні військової служби у післявоєнний період разом з родиною за наказом командування проходив службу у 14 військових гарнізонах.

У військовій частині, що дислокується в місті Олександрії, проходив службу з 1958 до 1976 року. Маючи 34 роки вислуги, звільнився у запас та розпочав цивільну трудову діяльність. Працював на посадах інструктора Олександрійського міського комітету ДТСААФ з технічних видів спорту, старшим майстром міських курсів цивільної оборони. В період проходження служби та подальшої праці брав активну участь у громадському житті військової частини та міста, 15 років був членом міськвиконкому. Один із ініціаторів заснування ветеранської організації Олександрійського авіаційного гарнізону. У 2006 році обраний Почесним головою Ради ветеранів. Соловйов проводив активну роботу серед різних категорій населення міста з питань збереження історичної пам’яті та увіковічення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, популяризації служби у Збройних Силах, військово-патріотичного виховання.

Нагороджений двома орденами «Червона Зірка», орденом Вітчизняної війни І ступеня, орденом Богдана Хмельницького, медалями «За бойові заслуги», «За звільнення Варшави», «За взяття Берліну» та ще більше двадцяти медалями. За значний особистий внесок у розвиток міста нагороджений відзнакою «За заслуги перед м.Олександрією».

З нагоди свята Степан Кирилович вручив Миколі Сергійовичу відзнаку Президента України – медаль «70 років визволення України від фашистських загарбників».

Катерина Руденко

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень