14.07
2023

Сміття по-новому

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Вже більше місяця в Олександрії послуги із вивезення твердих побутових відходів надає комунальне підприємство «Чисте місто». Проте у містян залишаються питання щодо оплати послуг та безпосередньо їх надавачів. Тож ми знову повертаємося до цієї теми.

Як розповів начальник УЖКГ Олександрійської міськради Михайло Сулятицький, раніше місто обслуговували кілька приватних підприємств, але ледь не щодня були нарікання на їх неякісне обслуговування. Сміття вивозилося нерегулярно, іноді з великими затримками, деінде по місту виростали стихійні сміттєзвалища, що у свою чергу призводить до антисанітарії, розмноження шкідливих гризунів. Також великою проблемою була зношеність контейнерного обладнання або взагалі його відсутність. Є майданчики, які будувалися ще за радянських часів, багато контейнерів та будок для їхнього зберігання прогнили та поржавіли.
– Щоб з цим покінчити, була розроблена програма, згідно з якою міською радою були придбані чотири сучасних сміттєвози, 350 нових контейнерів та 16 спеціалізованих контейнерів, – каже Михайло Михайлович. – Був проведений конкурс із визначення виконавців послуг зі збирання та вивезення твердих побутових відходів із населених пунктів Олександрійської громади.
Отже комунальне підприємство «Чисте місто» обслуговує багатоквартирні будинки і приватний сектор міста Олександрії, приватні забудови Байдаківського і Перемозького мікрорайонів, села Головківку, Іванівку, Звенигородку, Марто-Іванівку, Олександро-Степанівку, Головківське, Ізмайлівку, Видне, Гайок, Королівку, Піщаний Брід та Пустельникове.
Приватне підприємство «Комфорт-01» надає послуги з вивезення сміття із багатоквартирних будинків Перемозького мікрорайону. ПП «Вектор-Житло» займатиметься вивезенням сміття із приватного сектору і багатоквартирних будинків селища Олександрійського.
Незабаром ми приступимо до наступного етапу – заміни або встановлення нових майданчиків і контейнерів. Попередньо ми зробили обстеження по всьому місту – провели облік стану та наявності обладнання. Там, де відсутні майданчики, будемо їх облаштовувати, де потрібен ремонт – будемо його проводити. У планах – облаштування навісів, загорож, асфальтування або бетонування площадок.
Для зручності мешканців багатоповерхівок на сайті міської ради був надрукований типовий договір, який дає право на його автоматичне заключення. При бажанні можна прийти до офісу “Чистого міста” та заключити договір у паперовому вигляді.
У зв`язку з заміною надавачів послуг нам часто ставлять запитання про оплату та субсидії. Тож, відповідаючи на найпоширеніші запитання, доповідаю: тариф на вивіз сміття не змінився ні для мешканців приватного сектору, ні для багатоповерхового. Вивіз сміття – це окремий вид послуги, який не входить у квартплату. Стосовно субсидії, то все залишається, як було і раніше – ми надали всю необхідну інформацію до управління Пенсійного фонду, який зараз займається оформленням субсидій. Але хочу наголосити: якщо немає договору з КП «Чисте місто», «Вектор-Житло», «Комфорт-01», то не буде й субсидій.
Також треба сказати, що платити за послуги повинні всі, хто їх отримує. Тож будемо рішуче діяти у цьому напрямку, залучати муніципальну поліцію, виносити попередження, відправляти матеріали на адміністративну комісію, врешті- решт, подавати до суду на неплатників та порушників благоустрою.
Треба пам’ятати, що при максимальному охопленні користувачів цією послугою та її своєчасній оплаті ми зможемо не піднімати тарифів, які встановлені зараз.
Ще маємо неприємності з одним із колишніх надавачів послуг – Андрієм Холохоленком. Він не брав участі у конкурсі, але продовжує вивозити сміття та брати з мешканців оплату за цю послугу. Це провокація – він не має права ні надавати послуги, ні отримувати оплату! Ми вже подали відповідні заяви до поліції та податкової служби. Тож, шановні мешканці міста, не ведіться на подібні “вкиди”.

Надходить багато запитань щодо оплати послуг з вивезення побутового сміття, тож буде доречно ще раз нагадати ці положення. Відповідно до рішення виконавчого комітету від 15.06.2023 р., для КП «Чисте місто» визначений тимчасовий тариф на послугу з поводження з побутовими відходами в розмірі:
– для населення багатоквартирних будинків 23,05 грн (з ПДВ) з однієї особи в місяць;
– для населення приватного сектору 35,96 грн (з ПДВ) з одного двору в місяць.
Оплату проводити на п/р UA773052990000026002005107352 у банку АТ КБ «ПРИВАТБАНК».
Для мешканців багатоквартирних будинків залишаються особові рахунки, які діяли у КП «Житлогосп», але змінюється перша цифра з «8» на «4»
Наприклад: Іваненко І.І. Особовий рахунок 811600073 (було) 411600073 (стало)
За інформацією звертатися до комунального підприємства «Чисте місто» за адресою: вул. Шевченка, 86, абонентський відділ. Телефони: (099)7389453; (098)8312330.
На закінчення хочу сказати, що працівники КП «Чисте місто» прикладають максимум зусиль, щоб в Олександрії було чисто, комфортно, а олександрійці змогли оцінити якість послуг.


В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень