24.10
2017

    Нещодавно детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, у результаті яких за підозрою у причетності до злочину під час закупівлі палива затримали двох посадовців Міноборони. Досудове розслідування за даними фактами детективи НАБУ розпочали ще у вересні 2016 року.

    Ось що про це розповідає інформслужба НАБУ на своєму офіційному веб-ресурсі: «Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили корупційну схему з розтрати державних коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі палива для Міністерства оборони України. 11 жовтня 2017 року детективи Бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП здійснили низку обшуків, у результаті яких за підозрою у причетності до злочину затримали двох осіб: заступника Міністра оборони України (МОУ) та директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства.
За версією слідства, на початку 2016 року Комітет із конкурсних торгів МОУ організував процедуру відкритих торгів на закупівлю рідинного палива. За результатом торгів 26 квітня 2016 року Комітет за 14 лотами затвердив до оплати пропозиції одного з учасників торгів як найбільш економічно вигідні. 13 та 18 травня 2016 року між МОУ та переможцем конкурсних торгів було укладено 14 договорів про постачання палива для техніки спеціального призначення за рахунок коштів Державного бюджету України на загальну суму понад 1 млрд грн.

   Слідство вважає, що, відповідно до встановлених під час досудового розслідування фактів, службові особи Міністерства оборони України за попередньою змовою з представниками комерційного підприємства вчинили злочин, передбачений ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

  Наразі детективами Бюро та прокурорами САП затримано двох імовірних учасників злочину – заступника Міністра оборони України і директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ».

   Відразу ж після цього повідомлення НАБУ з інших вітчизняних ЗМІ стали відомі й прізвища затриманих: це заступник Міністра оборони Ігор Павловський та директор Департаменту держзакупівель Володимир Гулєвич. Вирішується питання повідомлення про підозру, обрання щодо затриманих запобіжного заходу та встановлення інших співучасників. Того ж дня (11 жовтня) детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.5 ст. 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») Кримінального кодексу України, вищезгаданим затриманим та ще двом посадовим особам Міністерства оборони України.

   Нагадаємо, Ігор Павловський обіймав посаду військового комісара в Олександрії з 2003 по 2008 рік. Має нагороду (цитата із ЗМІ): «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений 22 січня 2015 року орденом Богдана Хмельницького III ступеня». Того ж року він отримав звання генерал-лейтенанта ЗСУ.

  Висловлювання Президента України Петра Порошенка з приводу даної скандальної події «Тому, хто крастиме в армії, треба відрубувати руки» з легкої руки українських ЗМІ стало «фразою тижня».

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень