5.07
2017

    23 червня відбулася чергова (34-а) сесія Олександрійської міської ради. Перед розглядом питань порядку денного депутати озвучили ряд звернень виборців. Проблеми олександрійців полягали передусім у питаннях ремонту покрівель багатоповерхівок, неузгодженості розміру оплати мешканцями гуртожитка за електроенергію, а також облаштування свердловини питної води в одному з дворів багатоповерхових будинків на прохання їхніх жителів тощо.

   Після розгляду першого питання порядку денного депутати проголосували за збільшення загальної чисельності апарату міської ради на 8 одиниць (спочатку в проекті рішення пропонувалося штатне збільшення на 6 посад). Розширення отримають, зокрема, управління дозвільно-погоджувальних процедур та адміністративних послуг (на 3 штатні одиниці), відділ управління архітектурно-будівельного конт-ролю (1 одиниця), відділ бухгалтерського обліку та звітності (1 одиниця). Під час обговорення серед народних обранців виникла дискусія: депутат міськради Сергій Гриценко (він же профільний заступник міського голови з питань економіки) запропонував доповнити перелік нових посад ще й інспектором з контролю за дотриманням законодавства з питань праці та окремо ввести додаткову посадову одиницю в управління економіки міської ради. Даний посадовець, на переконання С.Гриценка, необхідний для ведення роботи щодо інвестиційної діяльності в економіці міста. На це перший заступник міського голови Л.Давиденко зауважила: «Ми мало не на кожній сесії добавляємо управлінню економіки якусь посаду. Все це потрібно, але новим посадовцям треба буде ще й зарплату платити…»

   Враховуючи інші кадрові зміни, рішенням сесії зі складу виконавчого комітету виведено Геннадія Лоцмана та введено нового заступника міського голови – Андрія Некрасова.

   Депутати затвердили перспективний план роботи міської ради на ІІ півріччя поточного року і вирішили виділити кошти для одноразової виплати головам квартальних комітетів у сумі 74 тис.грн як заохочення за активну участь у роботі органів самоорганізації населення.

   Сесія затвердила звіт про виконання програми економічного і соціального розвитку Олександрії за 2016 рік та внесла доповнення і зміни до даної програми на поточний рік.

   Черговим питанням депутати скасували два попередні рішення виконавчого комітету стосовно розміщення зовнішньої реклами (17 сітілайтів) на розподільчій смузі пр.Соборного та по вул. Братській, які належать одному з підприємців, і доручили депутатській комісії з питань законності й правопорядку перевірити у даному питанні дотримання законодавства про запобігання корупції.

   Як зазначалося на пленарному засіданні, бюджет міста за перший квартал 2017 року в його дохідній частині виконано на 103,2 відсотка. Також сесія затвердила зміни до цьогорічного бюджету: за рахунок перевиконання та надходження державних субвенцій збільшено доходи і видатки в цілому на суму 19,3 мільйона гривень. У зв’язку з цим депутати проголосували за внутрішній перерозподіл видатків за різними статтями.

    Державні кошти направлено за цільовим призначенням: 5,7 млн грн – на пільги і житлові субсидії населенню; 2,4 млн грн – на початок реконструкції колишнього урологічного відділення під центр гемодіалізу (71,3 тис.грн – співфінансування з міського бюджету); 488,6 тис. грн – на виплату компенсації за житло учаснику АТО – інваліду війни; 195 тис. грн – на ремонт музейного центру (5,8 тис. грн співфінансування з міського бюджету); 117 тис.грн КП «Теплокомуненерго» – на погашення різниці у тарифах за 2015 рік.

  Кошти від перевиконання бюджету направлено на вирішення важливих питань життєдіяльності міста.

    У тому числі, 100 тис. грн виділено на продовження ремонту травматологічного відділення міської лікарні №1, 420 тис. грн – на пільгове забезпечення ліками для амбулаторного лікування за рецептами, 190 тис. грн – для придбання дефібрилятора, 80 тис. грн – на лапароскопічне обладнання.

  Виділено 1 млн грн для продовження ремонтів у базових школах, 440 тис. грн – на підготовку закладів освіти до нового навчального року та 1,4 млн грн – на виплату зарплати педагогам і працівникам ДЮСШ №2 та молодшого обслуговуючого персоналу ЗНЗ; 30 тис. грн – на заміну вікон у музичній школі селища Олександрійського.

   Спрямовано 580 тис.грн на пільгові перевезення у липні-серпні; 300 тис.грн – на матеріальну допомогу онкохворим і тяжкохворим жителям міста. На заходи з підготовки до зими (посипковий матеріал, запчастини КП «Благоустрій») виділено 190 тис.грн; на поточний ремонт доріг – 300 тис.грн; для облаштування закритих контейнерних майданчиків – 141 тис.грн; на ремонт ліфтів – 50 тис.грн; громадській організації «Друг» – 50 тис.грн.

   Під час пленарного засідання було прийнято рішення з ряду земельних та архітектурних питань.

   Зокрема, внесено зміни до рішення міської ради від 23.01.2015 № 1528 «Про місцеві податки і збори». Із 01.01. 2018 року встановлено диференційовані ставки земельного податку від 1% до 3% в залежності від виду діяльності для тих осіб, які мають право на постійне користування земельною ділянкою, та від 1% до 12% для осіб, які не мають права на постійне користування відповідно до нового Земельного кодексу.

   Також внесено зміни до рішення міської ради від 30.04.2010 №1454 «Про визначення ставок орендної плати за користування земельними ділянками на території міста Олександрії». У зв’язку зі змінами до Податкового кодексу щодо мінімального розміру орендної плати на рівні земельного податку за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, кооперативними автостоянками для зберігання особистих транспортних засобів громадян, гаражно-будівельними, дачно-будівельними кооперативами, індивідуальними гаражами і дачами громадян, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, орендна плата встановлена у розмірі не менше 0,06% від нормативно-грошової оцінки землі (раніше вона становила 3%).

Наш кор.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень