18.04
2019

Шмон в “законі”

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

До редакції звернулася наша читачка Галина В. і розповіла історію про те, як її знайомій стало погано на вулиці і вона попросилася в туалет у найближчий магазин. Співробітники магазину довго вирішували – пускати-не пускати, в результаті попросили вийти і не заважати роботі. Це сталося в магазині секонд-хенд, що в колишньому гастрономі “Шахтар”.

З приводу роботи цього магазину ще раніше були звернення до редакції. Люди запитували: чи правомірні дії персоналу, який вимагає перед’являти вміст сумок на виході? Їхнє обурення зрозуміло: не від хорошого життя вони змушені доношувати одяг європейців, так їх ще й принижують оглядами особистих речей.

Ми намагалися зв’язатися з керівництвом цих магазинів, але марно – воно знаходиться в іншому місті, свої контакти не дає, а старший продавець магазину відповіла, що до керівництва ми можемо звернутися через сайт цієї компанії.

Це можна зрозуміти однозначно як неповагу до своїх покупців та їхніх представників у нашому обличчі. Тож за консультацією з цих питань ми звернулися в «Адвокатськое бюро Андрія Гулого».

Ось що нам розповів адвокат Андрей Гулий: «В даному випадку, однозначно, працівники магазину не мають права особисто здійснювати огляд речей іншої особи або здійснювати особистий огляд громадян. Такі заходи можуть проводитися тільки уповноваженими на те посадовими особами органів Національної поліції або воєнізованої охорони за наявності достатніх даних про вчинення крадіжки з метою її запобігання та вилучення викраденого.

Результати такого огляду фіксуються у відповідному протоколі.

З приводу того, чи правомірно було відмовлено у доступі до вбиральні, слід зазначити, що обов’язку надавати вільний доступ до санітарного вузла наразі законодавчо не закріплено.

У травні 2012-го року на розгляд Верховної Ради України був внесений проект закону від 10.04.2012 р. N 10322 «Про внесення змін до статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів» (щодо забезпечення прав споживачів у сфері торговельного та інших видів обслуговування)».

Даним проектом пропонувалося закріпити вільне (безперешкодне) та безоплатне відвідування санітарного вузла на підприємствах, в установах та організаціях сфери торгівлі, проте такий проект навіть не включили до порядку денного. З цього слідує, що такі питання вирішуються індивідуально з тим чи іншим закладом торгівлі».

Стосовно першого питання ми звертаємося до наших читачів: якщо у цих закладах будуть вимагати показувати «нутрощі» ваших сумок, але вам це огидно, викликайте поліцію і телефонуйте до редакції. Давайте вчити і вчитися поважати нашу гідність!

Сергій Гавриленко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень