13.02
2023

Що хвилює інвалідів

Рубрика: Новости. Автор: Olena

До редакції завітали члени Олександрійського міського громадського об’єднання інвалідів дитинства і праці «Віра» з проханням звернутися від їх імені до органів влади всіх рівнів і донести ті проблеми, які хвилюють людей з інвалідністю.
“Найболючіше питання – це перегляд групи інвалідності. На сьогоднішній день у нас налічується 300 інвалідів, і багато з них, хто немає пожиттєвого статусу, – це друга і третя групи – мають двічі на рік підтверджувати свою групу. Для чого такі складності? За 20 років існування нашої спільноти лише одному чоловікові підвищили групу. “Раптових одужань” у нас ще не спостерігалося! У кожного інваліда з роками здоров’я не добавляється – навпаки погіршується, але кожного року ти мусиш доводити зворотнє!

Це проблема не тільки олександрійських інвалідів – це проблема всього суспільства. Загальновідомо, що абревіатура МСЕК у тих, хто здолав її, викликає роздратування. Про це знають усі, але роками нічого не міняється. Сьогодні, як і раніше, безкоштовно проходять комісію лише на папері, а насправді за все треба платити. Наприклад, день перебування на стаціонарі (коли потрібно глибоке обстеження) обходиться у середньому 500 гривень. Ліки, процедури, супутні медичні застосування треба купувати за власні кошти. Хіба може людина з 3-ю групою інвалідності, яка отримує 2100 грн на місяць, дозволити собі таке?
Як не прикро, держава залишає цих людей сам на сам зі своїми проблемами. Тож, можливо, нас почують депутати всіх рівнів, піднімуть цю проблему та знайдуть методи її вирішення?
Що стосується безпосередньо інвалідів нашого міста, то хотілося б звернути увагу ось на що. В міському медичному центрі є чудове фізіотерапевтичне відділення, де наші інваліди можуть отримувати необхідні процедури за призначенням лікаря. Проте сімейні лікарі, які мають давати направлення до відділення, не поспішають цього робити. Закликаємо керівництво міста та управління охорони здоров’я звернути увагу на це явище та допомогти інвалідам.
І наостанок про безкоштовний проїзд для інвалідів 3-ї групи. До 2020 року вони мали таке право на всіх без винятку автобусних маршрутах міста, але потім ці пільги прибрали, і тепер вони можуть користуватися безоплатним проїздом на загальних підставах, як і всі інші пільговики. Пояснюється таке рішення відсутністю додаткових коштів у міському бюджеті. Але ж мова йде про невелику групу людей – опор-ників, які можуть пересуватися лише за допомогою спеціальних засобів. Вважаємо, що забезпечити їх правом “безлімітного” проїзду – це не такі вже й великі кошти, тим паче, що вони взагалі рідко виходять з домівок. Для інвалідів, які рахують кожну копійку, це буде велика допомога”.

В. Петренко

Один комментарий

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень