10.08
2016

Сесія вимагає мораторію

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Відбулася вісімнадцята (позачергова) сесія Олександрійської міської ради. Запланований порядок денний засідання передбачав розгляд двох питань: внесення змін до міського бюджету на 2016 рік та створення чергових чотирьох об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.


Перший проект рішення, внесений на розгляд сесії за клопотанням управління освіти, молоді та спорту, управління культури, а також депутата міськради М.Острівного, передбачав здійснення внутрішнього перерозподілу коштів для проведення ремонту Палацу культури «Світлопільський» і підготовки навчальних закладів сіл Марто-Іванівки та Звенигородки до нового навчального року. Депутати проголосували за перерозподіл бюджетних коштів по відповідних галузях.
Розглянувши друге питання, сесія схвалила створення нових ОСББ «Наш дім 141/5» (будинок №141/5 на вул. 6-го Грудня), «Перемога-Олімп» (будинок №32 на проспекті Будівельників), «Три оселі» (будинок № 89 на вул. 6-го Грудня) і «Сяйво-25» (будинок №25 на пл. Покровській).
Взагалі на позачергову сесію спочатку пропонувалося внести питання «Про звернення до Голови Верховної Ради України А.Парубія, Прем’єр-міністра України В.Гройсмана щодо встановлення мораторію на введення з 1 липня 2016 р. в дію підвищених цін і тарифів для населення на житлово-комунальні послуги в Олександрії», але воно було зняте з порядку денного. Тому замість порядкового розгляду голови депутатських фракцій просто доручили міському голові Степану Цапюку підписати означений офіційний документ для направлення його на адреси високопосадовців.
У зверненні зокрема йдеться: «У країні спостерігається напружена соціально-економічна ситуація на фоні стрімкого зубожіння населення. Значна інфляція, скорочення робочих місць, аварійний стан житлово-комунальної сфери, неефективна політика уряду негативно впливають на якість життя громадян.
Збільшення розміру тарифів на житлово-комунальні послуги, газ, електроенергію призведе до різкого зниження рівня життя кожного громадянина, що, у свою чергу, може викликати соціальну напругу.
Крім того, на сьогоднішній день не вирішено питання щодо легітимності НКРЕКП установлювати тарифи, оскільки з відповідним позовом до Конституційного суду звернувся Верховний суд України 30 травня 2016 року.
У судових органах також перебувають позови про скасування постанови НКРЕКП від 9 червня 2016 року № 1102, згідно з якою були встановлені нові тарифи на теплову енергію для потреб населення, встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення, що надаються суб’єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг, встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води для управителів багатоквартирних будинків тощо.
Як представники місцевого самоврядування, ми не можемо стояти осторонь актуальних проблем, які хвилюють людей. Звертаючись до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, вимагаємо:
1. Впровадження мораторію на підвищення з 1 липня 2016 року тарифів на житлово-комунальні послуги до покращення соціально-економічної ситуації в країні і встановлення прозорого механізму ціноутворення.
2. Заборони нараховувати з 1 липня 2016 та стягувати з населення пеню за несвоєчасну сплату за комунальні послуги.
3. Заборони постачальникам тепла, газу, електроенергії виставляти споживачам авансові рахунки за ненадані послуги.
4. Ухвалення Постанови ВР № 2597 «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства».
5. Від Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:
1) розкриття та оприлюднення методики розрахунків й обґрунтування підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (опалення, постачання гарячої води, електроенергії, водопостачання та водовідведення);
2) негайного перерахунку ціни на газ для населення шляхом зміни формули розрахунку ціни (від прив’язки до європейських ринків до економічно обґрунтованої ціни на основі реальної собівартості видобутку) з метою подальшого зменшення комунальних тарифів;
3) відновлення пільгової норми споживання газу для населення та збільшення її до 2400 куб. м на опалювальний сезон.
Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України дослухатися до проблем людей на місцях і негайно врегулювати питання щодо підвищення тарифів!»

О. Наріжний

Один комментарий

  • Анонім пишет:

    Усе ясно. Але чому питання, що у основі своїй, дало законне право на скликання, саме позачергової, за статусом сесії, було спаплюжене і трансформоване у якийсь Лист, за підписом Голови? Що забули, хто важливіший ? Колективний обраний Самоврядувальний орган влади і САМЕ ЙОГО ОФІЦІЙНЕ РІШЕННЯ, чи миршавий Лист, за статусом – Челобитная? Нікого, і ні до чого не зобов’язуючий! (під церквою, теж просять, без будь-якого листа і підпису)

    Мне нравится! Thumb up 0

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень