18.06
2020

Епідемія коронавірусу показала, скільки всього не вистачає лікарям – засоби індивідуального захисту, обладнання. Медики відзначають, активно у боротьбі з COVID-19 заклади підтримують благодійники.

Надсучасні високоякісні апарати швейцарської фірми «Hamilton» для лікарень Кіровоградщини закупив благодійний фонд «Турбота». Його заснував президент футбольного клубу «Олександрія» Сергій Кузьменко. Цього тижня апарат встановили в обласній лікарні, трохи раніше – у дитячій обласній та олександрійській міській лікарнях. Усього на обладнання для трьох закладів витратили близько п’яти мільйонів гривень. Чому саме це обладнання і за які кошти підтримують лікарів – «КП» розповів засновник фонду, очільник облдержадміністрації у 2014-2019 роках Сергій Кузьменко.

– Коли в світі й в Україні виникала проблема, пов’язана з COVID, усі, хто міг, шукали можливості чим допомогти лікарям. Я дуже багато спілкувався з медиками, разом вирішили, що необхідні апарати ШВЛ. Однак, ніхто з них не сказав, що вони готові працювати на китайському обладнанні при всій повазі до цієї крайни. Тому що сьогодні найкраще обладнання – європейського або американського виробництва. Зв’язалися з найкращими – але ті через карантин не могли надіслати апарати. Спільно з лікарями вирішили витримати паузу, заспокоїтися, укласти контракт, внести аванс. Тим більше, лікарі сказали, що вони потрібні не тільки під час пандемії коронавірусу. З їхньою допомогою зможуть лікувати травми легень і тяжкі пневмонії. Сподіваюся, за допомогою цього обладнання вони врятують не одне життя, – розповідає Сергій Кузьменко.

Окрім самих апаратів вентиляції легень, у лікарні благодійний фонд придбав спеціальні монітори, дефібрилятори, бронхоскопи, дозуючі насоси для ліків, ліжка-трансформери.

– Оскільки я живу в Олександрії, агрохолдинг і футбольний клуб також там, благодійний проект був розрахований саме на Олександрію та Олександрійський район. Однак зверталися й з інших територій – Петрівського та Долинського районів. Фурами закуповували продукти, щодня волонтери допомагали пакувати і розвозити благодійні набори. Потім, щоб це все систематизувати, ми вирішили створити благодійний фонд «Турбота». Це мій благодійний фонд, фонд Сергія Кузьменка, – каже президент футбольного клубу.

– Спочатку був акцент на Олександрію, оскільки там і компанія, і ФК, і я живу в цьому місті. Але вже так скла­­лося, що зверталися люди з інших районів. І лікарні обласні підтримуємо. Тому, що стосується географії – це Кіровоградська область. Не тільки медициною опікуємося. Зараз працюємо над реконструкцією парку в Олександрії. Він досить великий. Роботи розпланували на два етапи. Там буде велика алея, квіти, газони, система поливу, зробимо освітлення, облаштуємо пляж. Думаю, це стане гарним місцем відпочинку. Перший хочемо реалізувати вже у цьому році. Його вартість – у межах 7-10 мільйонів гривень. Другий етап плануємо завершити у наступному році, – розповідає Сергій Кузьменко.

Також під опіку благодійний фонд планує взяти театр і кінотеатр в Олександрії.

– Мені шкода, що за рік після того, як наша команда передала новообраній владі театр, на жаль, його досі не відкрили. Мені здається, це красиво, культурно й оптимістично, коли у місті працює такий заклад. У театр інвестували чималі кошти. Майже все готове. Шкода просто залишити це. Я спочатку був в емоціях і намагався пояснити, що це неправильна позиція. А потім вирішив – все робиться на краще. І якщо влада не вважає за потрібне, щоб театр був в Олександрії, то я думаю, що ми знайдемо можливості і закінчимо реалізацію цього проекту коштом благодійного фонду, – каже Сергій Кузьменко. – У центрі Олександрії є кінотеатр, який колись міська влада продала незрозумілій компанії. Ті власники викопали всередині котлован, фундаменти почали висіти над прірвою, дах спалили і всі чекали, коли це приміщення просто завалиться у той котлован. Кілька років тому прийняли рішення, що не дозволимо зробити руїну у центрі міста. Викупили приміщення і протягом останніх двох років залучили близько 20 мільйонів гривень інвестицій олександрійського цукрового заводу, щоб відреставрували фасади, зробити новий дах. Ми завершимо цей проект.

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень