6.07
2015

Рейтинг відкритості

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

3 липня 2015 р. Інститут розвитку регіональної преси  оприлюднив рейтинг інформаційної відкритості 49 сайтів органів влади України обласного рівня. Таке дослідження в Україні було проведено вперше. Його головна мета – визначити, чи розміщено на сайтах інформацію, яку органи влади зобов’язані оприлюднювати для громадськості, наскільки повно та доступно представлена наявна інформація про діяльність влади.

Лідером рейтингу серед ОДА є Полтавська обласна державна адміністрація, яка має коефіцієнт відкритості 68,6%. Друге місце посіла Дніпропетровська обласна державна адміністрація (66,34%). Кіровоградська ОДА займає 15 сходинку з рейтингом 38%.

Загальний рівень наповнення сайтів ОДА важливою інформацією становить: відомості про повноваження, делеговані ОДА місцевими радами −27%; декларації  про доходи керівника ОДА та його заступників − 37%; система обліку публічної інформації – 51%; інформація про витрачання бюджетних коштів, а також володіння, користування, розпорядження державним та комунальним майном  − 25%.

На сайтах більшості обласних державних адміністрацій розміщено навіть не половину інформації, яка передбачена законом, а менше 40%.

Г. Сергєєв

, .

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень