17.08
2016

Разом «подолали себе»

Рубрика: Новости. Автор: Админ

Нещодавно в Олександрії пройшов IX традиційний легкоатлетичний забіг на довгі дистанції під девізом «Подолай себе». Як уже повідомлялося раніше, цей захід проводиться за ініціативи ентузіастів щороку влітку, і його учасниками можуть бути спортсмени будь-якого віку.

На фото: С.Слинько (зліва) і О.Жосан вручають пам’ятні «регалії».

Слід зазначити, популярність змагань зростає з кожним роком: у далекому вже 2007-у, коли двом однодумцям, великим прихильникам і пропагандистам здорового способу життя взагалі і марафонського бігу зокрема прийшла в голову ідея провести такий товариський забіг, до неї долучився десяток-другий знайомих їм людей. У минулорічному восьмому забігу взяли участь вже 60 спортсменів, а у нинішньому – понад 80. Місце проведення також залишається незмінним: берег річки Інгульця (так звані «Топольки»).
Змагання, як завжди, проводилися на декількох дистанціях, які кожен учасник обирав для себе за бажанням: мінімальна – 10 км, максимальна – 42 км 195 м (повний марафон). Крім того, були дві проміжні дистанції 15 та 21 км. Враховуючи значну кількість учасників, відбулися два старти в один день: перший о 6-й годині ранку, другий – о 7-й. Вік не обмежувався, особисті результати спортсменів фіксувалися суворою, але справедливою суддівською бригадою у складі О.Жосана, С.Слинька та їхніх помічників.
Як і в попередні роки, віковий склад бігунів був дуже «різношерстим»: наймолодшому учаснику було 7 років, найстаршому – 76. Слабка стать не відставала від сильної, іноді навіть перевершуючи її; були і спортивні родини: батьки та матері бігли поруч із дітьми, а чоловіки – зі своїми дружинами. Переважну більшість все ж складала молодь: вихованці СК «Спарта-17», відділення легкої атлетики ДЮСШ №2, просто аматори бігу. Слід сказати, що серед спортсменів (як юних, так і дорослих) було чимало таких, котрі показали гарні результати як у швидкості, так і у витривалості. Наприклад, один дев’ятирічний бігун подолав 15 км, а його ровесник – «двадцятку», що саме по собі, погодьтесь, є неабияким досягненням.
А тепер про організаторів. Ці ентузіасти – Олександр Жосан, який давно й успішно веде рахунок власним подоланим марафонським дистанціям і намагається брати активну участь у різних, часто дуже престижних забігах, включаючи не лише українського рівня, а й західноєвропейського та азійського; а також Сергій Слинько, успішний спортсмен і тренер спортивного клубу карате кіокушинкай «Спарта-17». (До речі, вони обидва теж відзначились у традиційному забігу, але індивідуально і напередодні: Олександр пробіг у «Топольках» 60 км, а Сергій – 42). Ось уже дев’ятий рік поспіль вони за власні кошти, «не за страх, а за совість», тобто не переслідуючи абсолютно ніяких корисливих цілей (будь то якісь політичні самореклами чи матеріальні вигоди), проводять змагання, не рахуючись з витратами. А це і барвиста атрибутика, і розмітка дистанції сигнальними прапорцями, і пункт спецхарчування (як це заведено на серйозних марафонських змаганнях), і пам’ятні дипломи та медалі учасникам – все на належному рівні. І цей рівень щороку прогресує.

О.Наріжний

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень