5.03
2023

Приютівські новини

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

Щоразу, завітавши до Приютівки, дізнаєшся про щось новеньке. Так, від попереднього інтерв’ю` з очільником громади Андрієм Коломійцевим пройшло лише три місяці, а за цей час з`явилося новин на великий матеріал. Розповімо про найцікавіші з них.

Навчатимуть операторів дронів

Попит на застосування безпілотних літальних апаратів в Україні зростає з кожним роком. Якщо раніше це було сільське і лісове господарство, сфера екології, будівництво, то сьогодні на першому плані – військові потреби. Формування підрозділів для аеророзвідки та штурмового безпілотного спрямування потребує фахівців цієї справи.
– Ми почали працювати у цьому напрямку в 2019 році, – розповідає голова громади. – Спочатку це був любительський рівень, коли з учнями займалися вчителі інформатики, пізніше заключили меморандум про співпрацю з корейською компанією, але налагодженню роботи завадили спочатку епідемія коронавірусу, потім війна.
Та ось зараз, враховуючи запити сьогодення, знову повернулися до цього питання. Оскільки ми співпрацюємо з Олександрійським професійним аграрним ліцеєм, що розташований на нашій території і де навчаються діти нашої громади, то саме тут було запропоновано створити гурток, в якому навчатимуть керувати безпілотниками. До речі, це перший такий приклад в системі профтехосвіти Кіровоградської області.
Вартість обладнання, необхідного для запуску навчання, складає 325 000 грн. Це, зокрема, один DJI Mavic 3, два безпілотних літальних апарати для дрон-рейсингу та комп’ютерний симулятор.
Сподіваюсь, що гурток – це лише початок створення на базі ліцею окремого направлення, де можна буде отримати відповідну спеціальність.

Ще один поліцейський офіцер громади

– Пам’ятаю часи, коли на весь район було 2-3 правоохоронці, а зараз тільки на нашу громаду (а це 25 населених пунктів) їх троє, – розповідає Андрій Олександрович. – Більш того, вони добре забезпечені, мають всі необхідні технічні засоби, включаючи автомобілі. Ось і 5 січня новому поліцейському громади були вручені ключі від службового автомобіля, у якому є все необхідне для цілодобового виконання обов’язків.
Що це дає? По-перше, люди почуваються впевненіше і захищеніше, коли відчувають постійну присутність правоохоронців. По-друге, поліцейські проводять активну профілактичну роботу і, в першу чергу, з молоддю. А це виховання законослухняності та запорука нескоєння правопорушень у майбутньому.
Також ми постійно працюємо над розширенням мережі системи відеоспостереження – це теж важливий фактор у боротьбі з правопорушеннями. Нещодавно було встановлено 10 камер та спеціалізоване технічне обладнання для відеоспостереження на території Протопопівки, Андріївки, Новоселівки, Костянтинівки, Приютівки. А всього по громаді вже встановлено 28 камер.
Що найбільше сьогодні дошкуляє правопорядку – це незаконна вирубка лісових насаджень та браконьєрство. На які тільки хитрощі не йдуть любителі поживитися громадським майном! Але й правоохоронці “не дрімають” і на кожну хитрість мають свої методи протидії. Не буду вдаватися у подробиці, але ця робота має позитивний результат. Також останніми роками ми стали застосовувати “повітряну розвідку” – відслідковуємо правопорушників за допомогою дронів. Правда, у воєнний час їх застосування можливе тільки за узгодженням з районною військовою адміністрацією.


Мільйон на оборону

– Ми розуміємо, що на сьогоднішній день найголовніше завдання для кожного українця – допомогти нашим ЗСУ вистояти та перемогти окупантів, – розповідає Андрій Олександрович. – Тож депутати селищної ради вирішили виділити 1,1 млн грн на сприяння обороні нашої держави. Ця фінансова допомога піде на зміцнення батальйону територіальної оборони, Олександрійського районного територіального центру комплектування, Нацгвардії та Національної поліції України. Це сприятиме розв’язанню матеріально-технічних потреб, забезпеченню обладнанням для розвідки та виконання бойових завдань.
Також треба сказати, що колектив Приютівської селищної ради в черговий раз скооперувався для збору коштів на потреби підрозділу ССО Національної гвардії України, з яким уже давно має дружні стосунки. На цей раз допомога полягала в доукомплектуванні КУНГа, що бере участь у бойових діях.


Відкривається ЦНП

Зараз у Войнівці вводиться в експлуатацію будівля Центру надання послуг. Будівництво було призупинене через війну, хоча на початок минулого року було виконано близько 75% від запланованих робіт. Згодом роботи продовжилися після їх фінансування з місцевого бюджету.
– Центр невдовзі запрацює, – говорить Коломійцев. – Залишився невеликий об`єм робіт з благоустрою, встановлення меблів та системи кондиціювання. Відкриття Центру надання послуг дозволить значно поліпшити якість обслуговування громадян і розширити можливості адміністративної роботи старостату.

Генератори для водопостачання

Великою проблемою під час відключення електроенергії було забезпечення водою населених пунктів. І ось на початку лютого громада отримала від дитячого фонду UNICEF два дизельних генератори потужністю 20 кВт. Прилади резервного живлення будуть встановлені на насос-них станціях у Приютівці та Косівці для наповнення водонапірних башт. Це дозволить забезпечити безперебійне водопостачання в разі тривалої відсутності електропостачання…

– Якщо казати в цілому про наші здобутки, то треба відзначити, що минулий рік, незважаючи на всі негаразди, ми пройшли значно краще від очікуваних сподівань і на цей рік маємо непоганий запас ресурсів, – підсумував розмову Коломійцев. – Наповнення бюджету дозволяє направити кошти на поліпшення інфраструктури – ремонт доріг, утримання комунального господарства, облаштування укриттів, реконструкцію системи вуличного освітлення і навіть на придбання сміттєвоза.
Так, уперше в житловому масиві «Цукровий завод» у Приютівці встановлено 20 сміттєвих баків європейського зразка. Ця робота вже має позитивний результат – стало значно чистіше, зникли стихійні звалища. Тож ми плануємо застосувати цей досвід і на інших територіях громади, а для цього потрібно не тільки закуповувати нові контейнери, а й мати чим вивозити сміття, тож для цього необхідно мати спеціальну техніку.
Стосовно питання, яке цікавить не тільки місцевих мешканців, а й багатьох жителів Олександрійщини, – коли буде збудовано міст через Войнівське водосховище, то можу сказати, що маємо надзвичайно приємні новини, проте не хотілося б квапити події – всьому свій час.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень