5.03
2023

Проєкт “сміття”

Рубрика: Новости. Автор: Gavrilenko

В Олександрії розпочалося модернізування процесу збору та вивезення сміття. Відповідну програму затвердили депутати міськради, виділивши на її перший етап 17,5 млн грн.

На що будуть витрачені кошти і що дасть містянам прийнята програма? Про це нам розповів начальник УЖКГ Олександрійської міськради Михайло Сулятицький.
– Проблема вивозу сміття постала не вчора – вона “накопичувалася” десятиліттями. Сьогодні місто обслуговують кілька приватних підприємств, але ми бачимо і ледь не щодня чуємо нарікання на їх неякісне обслуговування. Сміття вивозиться нерегулярно, іноді з великими затримками, деінде по місту виростають стихійні сміттєзвалища, що в свою чергу призводить до антисанітарії, розмноженню шкідливих гризунів.
Звичайно, ми постійно проводимо роботу з підприємцями, відповідальними за цю сферу, навіть штрафуємо за невиконання узятих зобов’язань. Але це мало допомагає. Часто доводиться вислуховувати, відмовки, мовляв, то машина зламалася, то водій захворів, то ще щось.
Не бажають приватники і вивозити негабарітне сміття, гілля. Тож місцева влада вимушена не лише оплачувати послуги цих підприємств, а й ще виконувати їхню роботу, вивозячи гори негабаритного сміття.
Також великою проблемою є зношеність контейнерного обладнання або взагалі його відсутність. Є майданчики, які будувалися ще за радянських часів, багато контейнерів та будок для їх зберігання прогнили та поржавіли.
Але ж мешканців міста не цікавлять ці подробиці – вони сплачують за надання послуг і мають їх отримувати!
Ось для усунення цих недоліків і був прийнятий відповідний проєкт, який передбачає декілька етапів. Перший етап – це придбання трьох сміттєвозів (два для багатоповерхівок, один – для жителів приватного сектору).
Сміттєвози сучасні, мають набагато кращі характеристики, ніж ті, що працюють зараз на вулицях міста. Так, наприклад, сміттєвоз на базі ГАЗ має бункер на 7,5 кубів, а новий автомобіль – 14 і вдвічі більший показник ущільнення зібраного сміття. Тобто автомобіль може за одну ходку вивозити вдвічі більше побутових відходів, має механізоване завантаження і розвантаження в місцях утилізації.
Також один з нових автомобілів – портальний сміттєвоз. Він встановлюватиме великі контейнери у найбільш проблемних точках – місцях великого накопичення сміття, у тому числі негабаритного. Це місця межування приватного сектору з багатоповерхівками, на кладовищах.
Наступний етап – заміна або встановлення нових майданчиків і контейнерів. Попередньо ми зробили обстеження по всьому місту – провели облік стану та наявності обладнання.
Там, де відсутні майданчики, будемо їх облаштовувати, де потрібен ремонт – будемо його проводити.
Ці контейнери мають оцинковані баки, що значно продовжує термін їх експлуатації, та мають об’єм в 1,1 куб.м (нинішні мають об’єм 0,7).
Усього планується встановлення 350 нових контейнерів у різних мікрорайонах міста та 16 спеціалізованих контейнерів у приватному секторі.
А на майбутнє у наших планах – створення умов для розподільного збору сміття. Це, якщо хочете, потребує зміни менталітету, що неможливо зробити відразу. Тож працюємо поетапно, і перший етап – наведення чистоти і порядку в місцях проживання наших громадян.

В. Петренко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень