22.05
2017

    Як повідомляють засоби інформації, з 1 травня Кабміном внесені зміни до порядку призначення субсидій. Начебто серед них – така непопулярна новація, як позбавлення субсидій громадян, які мають борги за ЖК-послуги. Хотілося б детальніше дізнатися про всі зміни.

   С.Кошеленко, пенсіонер

   З 1 травня 2017 року, на підставі змін, внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій, про це повідомляють офіційні джерела. На основі змін у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

   Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно буде лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ

Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, Уряд збільшує соціальну норму, за якою надається житлова субсидія. Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір допомоги, збільшується з 49 кв. м до 75 кв. м.

     НОВОВВЕДЕННЯ НА КОРИСТЬ ТИХ, ХТО ПРОЖИВАЄ У САДОВОМУ БУДИНКУ

   Багато людей не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше такі люди не могли претендувати на субсидію, позаяк не мали там офіційної реєстрації.

   З травня 2017-го, за рішенням комісій з питань соціального захисту населення, які діють при управліннях соцзахисту, такі сім’ї зможуть оформлювати субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

    ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

   Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 15 жовтня до 15 квітня.

   КОМУ НЕОБХІДНО ПОВТОРНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА

ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ?

    Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які: орендують помешкання, мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався, хочуть отримати субсидію на тверде паливо.

   ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

   Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни: складу зареєстрованих у житлі – хтось виписався чи прописався, соціального статусу членів сім’ї – хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером, про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень, набору комунальних послуг – відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

О.Осауленко

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Олександрійський тиждень

Олександрійський тиждень